• Інформація для громадян України
 • Українські військові біженці у Литві: на яку соціальну підтримку вони мають право?
 • ЗДОРОВЯ
 • Darbo skelbimai Ukrainiečiams/ Робота в Литві:  https://www.lovejob.com.ua/
 • Kompensacijos apgyvendinusiems ukrainiečius
 • www.lithuaniaforukraine.lt
 • Reaguodama į esamą situaciją Ukrainoje, kuomet Rusija pradėjo karinę operaciją prieš šią valstybę, Šilalės rajono savivaldybė yra pasiruošusi padėti iš šalies bėgantiems gyventojams. Šilalės rajono savivaldybės administracija savivaldybei nuosavybės teise priklausančiose patalpose, t. y. panaudojant buvusias rajono  mokyklų patalpas, bendruomenių sales, socialinius būstus, o taip pat pasinaudojant ir kaimo turizmo sodybų ir viešbučių  paslaugomis, šiuo metu laikiną prieglaudą, maitinimą ir kitas būtiniausias paslaugas galėtų suteikti apie 300 užsieniečių.
 • Kviečiame prisidėti prie pagalbos Borščivo miesto (Ukrainos) gyventojams. Daugiau informacijos apie reikalingą paramą ir pagalbą, paspaudus čia. 
 • Aktualu gyventojams, priimantiems dėl karo iš Ukrainos atvykstančius užsieniečius
 • Šilalės rajono savivaldybės administracija telkia savanorių komandą, kuri galėtų padėti koordinuojant karo pabėgėlių iš Ukrainos registraciją, maitinimą, juos apgyvendinti ar suteikti kitą pagalbą. Kviečiame aktyviai registruotis! Registracijos forma rasite paspaudę čia. 

 • Taip pat apie galimybę suteikti būstą ir pavežti nuo sienos iš Ukrainos bėgančius gyventojus, galite pranešti užsiregistruodami https://stipruskartu.lt/.
 • Kviečiame visus prisidėti paremiant nukentėjusius nuo karo Ukrainoje. Parama reikalinga kiekvieną dieną, todėl darbo dienomis ją galite pristatyti nuo 08.00 val. iki 18.00 val. į Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro fojė (J. Basanavičiaus g. 12, Šilalė). Norintys savanoriauti ir prisidėti prie daiktų, parašykite žinutę Šilalės kultūros centro ,,Facebook” paskyroje Reikalingi daiktai Ukrainos piliečiams: antklodės, pagalvės, patalynė, miegmaišiai, paklotai, rankšluosčiai, šilti vyriški, moteriški ir vaikiški rūbai bei batai. Daugiau informacijos telefonu: 860972885.
 • Palaikyti Ukrainos žmones taip pat galime piniginėmis aukomis. Organizacija „Blue/Yellow“ suteikia galimybę padėti kovojantiems prieš Rusijos agresiją, šalies rytuose.

Banko sąskaita: LT177300010140894869
Bankas: Swedbank
Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona
Mokėjimo paskirtis: PARAMA
PAYPAL
info@foblueyellowukraineusa.org
PAYSERA
Paysera sąskaita: EVP5310001450732

Taip pat galima tapti nuolatiniu rėmėju, skiriant po 3 ar 5 eurus per mėnesį. Tokiu atveju, skambinkit arba siųskit SMS numeriu 1482 ir gausit tolimesnes instrukcijas.

Organizaciją galite paremti 1,2 proc. nuo savo sumokėto GPM mokesčio, VšĮ „Mėlyna ir Geltona“, įmonės kodas 303420560.

 • Mūsų širdys ir rankos – Ukrainai!

  Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“ ir Gelbėkit vaikus pradeda rinkti lėšas nuo karo Ukrainoje bėgantiems ukrainiečiams. Surinktos lėšos bus skiriamos humanitarinei pagalbai, pirmai psichosocialinei pagalbai ir pirmajai pagalbai teikti.

  Jau ne kartą įrodėme, kokia GALINGA jėga yra VIENYBĖ. Susivienykime šią svarbią akimirką dar kartą ir parodykime, kad šiuo metu MŪSŲ ŠIRDYS IR RANKOS – UKRAINAI!

  Visa parama bus skirta tiesioginei pagalbai Ukrainos žmonėms, jokie administravimo mokesčiai netaikomi.

  Daugiau informacijos apie paramą galima rasti čia.

 • Reikia nepamiršti, jog nuo karo kenčia ne tik žmonės, bet ir gyvūnai. Reaguodami į VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ prašymą, norime pakviesti registruotis žmones, kurie esant poreikiui galėtų suteikti laikiną prieglobstį Ukrainos gyvūnams. Registracijos anketa – https://bit.ly/UkrainosGyvūnai.
 • Atsižvelgdama į Rusijos vykdomus karo veiksmus ir vykdomą karinę agresiją prieš Ukrainą ir jos žmones, vasario 28 d. Šilalės rajono savivaldybės taryba pasirašė rezoliuciją „Dėl Rusijos veiksmų prieš Ukrainą pasmerkimo“. Rezoliucijoje informuojama, kad nutraukiamos bendradarbiavimo sutartys su trimis Rusijos miestais Kaliningrado srityje – Sovetsku, Slavsku ir Mamonovu.
 • Aktualią informaciją, kaip elgtis įvairių situacijų metu ir kitą aktualią informaciją Civilinės saugos ir mobilizacijos tema rasite paspaudę čia.

 • Kitos aktualios nuorodos:
  – Lietuviams, kurie nori pagelbėti https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/socialine-integracija/pagalba-ukrainai
  – Ukrainiečiams https://migracija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/ukraina-ukrayina-ukraina-ukraine/informatsiia-dlia-gromadian-ukrayini

 

informacija karo pabėgėliams iš Ukrainos (LT)

informacija karo pabėgėliams iš Ukrainos (ENG)

informacija karo pabėgėliams iš Ukrainos (UA)

informacija karo pabėgėliams iš Ukrainos (RUS)

 

 • LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija apie socialinę paramą ukrainiečiams  čia

 

 • Labdaros organizacija „Maisto bankas“ Ukrainos karo pabėgėliams, kuriems trūksta maisto, skirs 115 eurų vertės „Maisto banko“ korteles, su kuriomis galėsite nusipirkti maisto produktų viename iš Lietuvos prekybos tinklų.  Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

 • Ukrainos Prezidentūros ir Vyriausybės centralizuotas tinklapis paramos teikimui. Ukrainos valstybės institucijos su parama susijusią informaciją siekia sutraukti į vieną vietą – šiame tinklapyje galima sužinoti apie ukrainiečių poreikius, kaip siųsti ir kam adresuoti humanitarinius krovinius, kaip pervesti lėšas UA kariuomenei, remti ar padėti nukentėjusiems civiliams, pateikiami užsienio ir Ukrainos humanitarinių centrų kontaktai. Daugiau informacijos rasite čia.

Raginame gyventojus išlikti vieningiems, ramiems ir nepanikuoti. Kviečiame sekti informaciją Savivaldybės interneto svetainėje www.silale.lt ir feisbuko paskyroje, kur dalinsimės aktualiausiomis naujienomis ir žiniomis.