Kai renginys vyksta trečią kartą, jau, ko gero, galima teigti, kad jis – tradicinis. Tokiu tradiciniu drąsiai galima vadinti ir Bijotų dvaro festivalio Teatrų sueigą po Bijotų ąžuolais.

Šiemet jau trečią kartą ant kluono scenos lips ir susirinkusius linksmins, o gal virkdys vėl trys teatro trupės. Kodėl trys teatrai dalyvauja šioje sueigoje Bijotuose, mes išsiaiškinome jau praėjusiais metais, o šiemet Bijotų festivalio organizatoriaus Valdo Latožos paprašėme papasakoti, kaip teatrai atrenkami į sueigą:

„Prioritetą teikia Tauragės apskrities mėgėjų teatrams – Tauragės, Jurbarko, Šilalės ar  Pagėgių krašto kolektyvai. Pasikviečiame dar ir svečią iš kito regiono. Taip skatiname bendradarbiavimą tarp regionų. Nuolat stebime teatrų veiklą – sekame repertuarą, premjeras,  žiūrovų reakcijas ir atsiliepimus. Norime pakviesti stipriausius ir kūrybiškiausius spektaklius iš regiono ir kitų šalies teatrų. Šiais metais nutarėme, kad norime labai linksmai ir žemaitiškai pabūti teatro sueigoje, kurioje pasirodys Tauragės kultūros centro Liaudies teatras, pristatysiantis Vidos Bladykaitės komediją „Išprotėjęs pasaulis” (režisierė Genovaitė Urmonaitė), Telšių Žemaitės liaudies teatras (režisierius Donatas Žilinskas) su šmaikščiu spektakliu „Vėina kėima pablūdėmā“ sukurtu pagal J. Beniuševičiūtės Žymantienės – Žemaitės ir G. Petkevičaitės-Bitės pjesę „Velnias spąstuose“ ir Jurbarko kultūros centro, Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“, vadovaujamas režisierės Birutės Šneiderienės, kurie pristatys bijotiškiams ir festivalio svečiams lietuviškojo teatro klasiką – Boriso Dauguviečio komediją „Žaldokynė“.

Akylesni teatro mylėtojai, o ir nuolatiniai sueigos žiūrovai, žiūrinėdami Bijotų dvaro festivalio Teatrų sueigos repertuarą, turėjo pastebėti, kad yra vienas teatras, kuris nuolat atvažiuoja pasirodyti bijotiškiams. Tai – Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“.

„Skirsnemunės teatras – dalyvauja nuo pirmos sueigos, tai tarsi mūsų talismanas ir geros nuotaikos užtaisas, – sakė teatrų sueigos koordinatorė. – O vadovė Birutė Šneiderienė labai kūrybinga. Pagaliau šiemet pavyko suderinti laiką ir su Tauragės liaudies teatru. Labai džiaugiamės ir galimybe pamatyti tikrą žemaitišką komediją, kurią paruošė Telšių Žemaitės liaudies teatras. Pasiimkite pakankamai nosinaičių juoko ašaroms šluostytis“, – juokiasi Bijotų festivalio vadovas Valdas Latoža.

Tad sprendžiant iš repertuaro, sueigoje turėtų būti linksma. Būtent geros humoro dozės ir reikia, norint pailsėti po sunkių darbų. Sakoma, kad svarbiausias teatro meno kalbos supratimo ar suvokimo etapas yra ne specialių žinių įgijimas, bet pastovus, sistemingas teatrinių įspūdžių kaupimas. Akivaizdu, kad bijotiškiai ir jų svečiai, kasmet atvykstantys į Teatrų sueigą, įspūdžius jau pradeda kaupti sistemingai, o juokdamiesi ir gyvenimą pasiilgina. Norintys prisijungti ir gerai praleisti laiką, atvykite paskutinįjį birželio savaitgalį – 29 dieną, 13 valandą – prie Baublių muziejaus kluono. Bus gerā!

Irina Sadauskienė

 

FESTIVALIO PROGRAMA

Birželio 29 d. / 13:00 / šeštadienis

Prie Baublių muziejaus kluono

TEATRŲ SUEIGA’24

13:00 – Tauragės kultūros centro Liaudies teatras

Vidos Bladykaitės komedija „Išprotėjęs pasaulis.

Režisierė Genovaitė Urmonaitė

Trukmė 50 min.

14:00 – Telšių Liaudies teatras

Spektaklis „Vėina kėima pablūdėmā“ sukurtas pagal J. Beniuševičiūtės Žymantienės – Žemaitės ir G. Petkevičaitės – Bitės pjesę  „Velnias spąstuose“.

Režisierius Donatas Žilinskas

Trukmė 50 min.

15:00 – Jurbarko kultūros centro, Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“

Boriso Dauguviečio komedija „Žaldokynė“.

Režisierė Birutė Šneiderienė.

Trukmė 60 min.

Įėjimas laisvas

 

Liepos 19 d. / 21:00 / penktadienis

Bijotų dvaro sodyboje / Baublių muziejaus parke

Miuziklo vakaras – Panevėžio muzikinis teatras  Bražinsko 2-jų dalių miuziklas komedija „Šnekučiai“

Libreto autorius A. Drilinga

Kompozitorius A. Bražinskas

Režisierius N. Petrokas

Dirigentas J. Mačys

Choreografas A. Kondratavičius

Scenografijos ir kostiumų autorė D. Petrulytė

Chormeisteris A. Viesulas

Praėjus daugeliui metų, pasikeitus visam mūsų valstybės ir žmonių gyvenimui, A.Bražinsko ir A.Drilingos miuziklas, dabar pavadintas „Šnekučiai“ atgimsta dar kartą.

„Šnekučių“ pagrindinių vaidmenų atlikėjai – žinomi, populiarūs, žiūrovų susižavėjimą keliantys Lietuvos dainininkai: Liudas Mikalauskas, Deivydas Norvilas (Deivis), Mangirdas Dabkus, turtingos choreografijos autorius – Alfredas Kondratavičius, scenografija – Daivos Petrulytės, dirigentas – Justinas Mačys.

Trukmė 2 val.

Įėjimas laisvas

 

Liepos 20 d. / šeštadienis

Bijotų dvaro sodyboje / Baublių muziejaus parke

Nuo 16 val. prasideda pramogos ir veiklos

Nuo 17 val. koncertai

√ Liaudiškos muzikos kapela „Bijotaičiai“

√ Grupė BIPLAN

√ Samba Me (Brazilija – Lietuva)

√ Diana Pirags & „Le Petit Paris” (Latvija)

√ TaRuta (Ukraina)

√ Sandra Lebrikaitė

√ T3 – Dovydas Petrošius, Ignas Novikovas ir Ovidijus Bugdinas

Kitos pramogos ir veiklos

Skaudvilės krašto kulinarinis paveldas – kleckai „Im i met“

Etno klubo edukacinė programa “Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos”

Ekskursija elektrobusu Bijotai – Girdiškė – Bijotai. Trukmė 1 val. Išvykstama 16, 17, 18 val. iš Baublių muziejaus aikštelės

Tauragės krašto močiučių divonų paroda. Parodos kuratorė Jurgita Brazauskienė (Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras, Tauragės muziejus „Santaka“)

Meistriškumą demonstruos liaudies meistras – drožėjas Nerijus Nerijus Alšauskas. Bijotams papuošti bus sukurtas naujas Baublys!

Pramogų parkas visai šeimai „Išsitaškom“ (mokama)

Jodinėjimas poniais Pikis ir Poris vaikams (mokama)

 

Rugpjūčio 4 D. 13:00 /sekmadienį / Po Sumos Šv. Mišių

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčioje

Ona Kolobovaitė (sopranas)

Egidijus Bavikinas (tenoras)

Beata Vingraitė (fortepijonas)

Įėjimas laisvas