2024 m. balandžio 8–12 dienomis Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda vykdydama Erasmus+ K122 projekto „„A Conducive Team for Personality Development“ dalyvavo tarptautiniame susitikime su Liceul Technologic Regele Mihai I mokiniais, Curtea de Arges mieste, Rumunijoje.

Mobilumo metu vykdytos įvairios veiklos leido  mokiniams giliau pažinti savo kaip komandos nario galias bei tapti komandų kūrėjais – lyderiais. Komandos ieškojo originalių sprendimų, kūrė taisykles, kėlė naujas problemas ir klausimus, juos analizavo. Įgyti bei sustiprinti problemų sprendimo ir komandinio darbo įgūdžiai ir gebėjimai pravers skirtingose situacijose priimant tinkamus sprendimus.

Visą savaitę mokiniai aktyviai dalyvavo veiklose, kurios leido suvokti, kad mokymosi procesas gali būti įtraukiantis, skatinantis mokytis; kad žinios gali būti įgyjamos ne tik mokantis individualiai, bet ir aktyviai kuriant, veikiant kartu su kitais mažose ar didesnėse grupėse. Taip buvo siekiama sustiprinti gebėjimą pastebėti supantį pasaulį ne tik iš savo, bet ir kitų pozicijų, kelti problemas bei hipotezes ir ieškoti kartu su bendraminčiais problemų sprendimo būdų. Tik keldami klausimus, ieškodami atsakymų, spręsdami problemas, mokiniai taps aktyviais bendruomenės nariais, savo sričių (sportinės, meninės, akademinės ir kt.) lyderiais. Šio susitikimo metu mokiniai įgijo tarpkultūrinės kompetencijos, didinančios vieni kitų supratimą ir toleranciją.

Erasmus+KA1 projektas“ „Asmenybės ūgčiai palanki komanda“ (Nr. 2023-1-LT01-KA122-SCH-000132177) finansuojamas remiant Europos Komisijai.

„Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir tai nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Švietimo mainų paramos fondo požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei dotaciją teikianti institucija negali būti laikoma už juos atsakinga“.

Mobilumo dalyviai