Kovo 19 d. Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus ir vicemerė Jolanta Skrodenienė lankėsi Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuje Šilalės rajone, kuriame vyko susitikimas su vaiko teises ginančios įstaigos atstovais. Susitikime dalyvavo Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Komskienė, skyriaus Šilalės rajone patarėja Jolanta Kvietkauskienė bei vyr. specialistės Dalia Kiupelienė ir Danguolė Jakštienė.

Pagrindinis susitikimo tikslas buvo susipažinti su įstaigos veikla, sužinoti vaiko teisių pažeidimo atvejų nustatymo statistiką rajone ir aptarti bendradarbiavimą su savivaldybės įstaigomis.

L. Komskienė informavo, kad kasdien tenka bendradarbiauti su Šilalės rajono savivaldybės administracijos Turto ir socialinės paramos skyriaus specialistais bei su savivaldybei pavaldžiomis įstaigomis, todėl svarbu susitikti ir kalbėtis apie bendrus iššūkius, problemas, dalintis gerąja patirtimi. Dėl šių priežasčių ir kilo noras artimiau susipažinti su Šilalės rajono savivaldybės vadovais.

J. Kvietkauskienė informavo, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. gauta 90 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, 11 vaikų paimti iš nesaugios aplinkos.

Susitikimo metu taip pat aptarti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos tikslai, siekiant užtikrinti visiems vaikams vienodai laimingą vaikystę.

Šis susitikimas pažymi svarbų žingsnį link geresnės vaiko teisių apsaugos Šilalės rajone ir stiprina bendradarbiavimą tarp savivaldybės institucijų ir vaiko teisių apsaugos organizacijų.

Susitikimo pabaigoje meras T. Bartkus pasidžiaugė šiuo susitikimu ir pažadėjo mažiausiai 2 kartus per metus organizuoti susitikimus su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovais problemoms Šilalės rajone aptarti.

 

Mero patarėja Sandra Jokubauskė