Medicinos darbuotojai kiekvieno gyvenime itin svarbūs, o paciento vaidmenyje skirtingais gyvenimo etapais atsiduriame visi – net ir patys medikai. Parodykime dėmesį tiems, kurie yra šalia sunkiausiu metu ir atiduoda visas jėgas padėdami. Naujienų portalas lrytas.lt dar kartą organizuoja projektą „Ačiū medikams“ ir kviečia parašyti padėką mylimiausiam gydytojui ar slaugytojui.

Praėjusiais metais iš visos Lietuvos atskriejo daugiau nei tūkstantis padėkų: už sukurtą stebuklą virš operacinės stalo, už baimę nuvijusį pokštą ar už begalinę kantrybę ir rūpestį sveikata.

Projekto „Ačiū medikams“ tikslas – ne tik supažindinti visuomenę su pacientų bėdoms jautriais medikais, bet ir skatinti žodinės, o ne materialios padėkos medikui kultūrą bei stiprinti medicinos darbuotojų autoritetą.

Medikams, kaip ir bet kuriam specialistui, svarbus įvertinimas ir padėka. Projektą „Ačiū medikams“ palaiko Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Kasdien gydymo įstaigose įvyksta 70 tūkst. gydytojų ir pacientų susitikimų, 70 tūkst. kontaktų. Tikiu, kad absoliuti dauguma jų yra laimingi, pacientai patenkinti suteiktomis konsultacijomis. Tačiau, deja, mes jų negirdime ir nematome. Šis projektas yra puiki proga paviešinti šias patirtis, pasakyti medikams ačiū, tai stiprinant medikų ir pacientų ryšį“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Viso projekto metu portale lrytas.lt bus publikuojami pokalbiai su medicinos darbuotojais, ilgamečiais medikais, ligoninių vadovais apie dažnam nematomą darbo kasdienybę, santykį su pacientais.

„Medicinos darbuotojai atlieka ypatingai svarbią ir atsakingą misiją. Tikrai ne visada spėjama padėkoti specialistui, kuris padėjo tą akimirkai, kai labiausiai reikėjo pagalbos. Neabejojame, kad skaitytojai pasinaudos proga medikams padėkoti viešai, nes geriausia padėka – šypsena ir nuoširdus „ačiū“.

Norime prisidėti prie galimybės atkreipti dėmesį, padėkoti medicinos darbuotojams, įvertinti pastangas ir kartu priminti, koks svarbus jų indėlis, kovojant už kiekvieną žmogų“, – sakė lrytas.lt direktorius ir vyr. redaktorius Tautvydas Mikalajūnas.

Balandžio 30 dieną bus skelbiami daugiausiai skaitytojų padėkų sulaukę medicinos darbuotojai, kurie bus ir apdovanoti Sveikatos apsaugos ministerijos rengiamuose Lietuvos nusipelniusių medikų apdovanojimuose, vėliau su jais bus publikuojami interviu portale lrytas.lt, taip pat lauks rėmėjų dovanos.

Šeimos gydytojas jau beveik tapo šeimos nariu? Greitosios ekipažui ar gydytojui specialistui jautiesi skolingas gyvybę? Slaugytojas nesitraukė nuo lovos, o kineziterapeutas pastatė ant kojų? Parašyk jiems padėką! Padėkas kviečiame rašyti kovo 13 – balandžio 20 dienomis specialiame portalo lrytas.lt puslapyje: Ačiū medikams. Visos padėkos medicinos darbuotojams bus matomos platformoje.