Kovo 18–19 d. Šilalės rajono savivaldybės vadovai lankėsi Savivaldybės kontroliuojamose uždarosiose akcinėse bendrovėse, susitiko su šių įstaigų vadovais, darbuotojais, susipažino su jų darbo aplinka.

Susitikimuose dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus, Administracijos direktorius Andrius Jančauskas, vicemerai Jolanta Skrodenienė ir Ignas Gužauskis, Turto ir socialinės paramos skyriaus vedėja Reimunda Kibelienė ir vyresnioji specialistė Aušra Liaudaitytė, uždarųjų akcinių bendrovių UAB „Šilalės autobusų parkas“, UAB „Šilalės šilumos tinklai“, UAB „Gedmina“, ir UAB „Šilalės vandenys“ atstovai.

Susitikimų metu peržiūrėtos uždarųjų akcinių bendrovių finansinės ataskaitos, svarstyti veiklos gerinimo planai bei sprendžiami kiti aktualūs, su įmonių veikla susiję klausimai. Savivaldybės ir įmonių atstovai kalbėjosi apie projektų vykdymą, darbo užmokesčio pokyčius, apžiūrėtos bendrovių administruojamos patalpos.

UAB „Šilalės vandenys“ 2023 metus baigė pelningai. Metų pabaigoje pelnas buvo 185 000 Eur. Svarbu pažymėti, kad 2022 m. ši bendrovė užbaigė su 99 000 Eur nuostoliu. Pelnui įtakos turėjo pajamų padidėjimas ir sumažėjusios kuro, šilumos bei elektros energijos sąnaudos.

UAB „Šilalės šilumos tinklai“ 2023 metus baigė su minimaliu pelnu – 2 800 Eur. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad 2022 m. bendrovės nuostolis buvo 121 000 Eur, todėl pasidžiaugta, kad po ilgo laikotarpio bendrovei metus pavyko užbaigti pelningai. Pelnui įtakos turėjo sumažėjusios kuro ir elektros energijos sąnaudos, debitorinio įsiskolinimo sumažėjimas 154,800 Eur. Savivaldybės vadovai teigiamai įvertinimo ženklų gyventojų įsiskolinimo bendrovei sumažėjimą, t. y. net 74 000 Eur. Tai rodo, kad bendrovė intensyviai ieško skolų išieškojimo galimybių.

Lyginant su praėjusiais metais, UAB „Gedmina“ finansiniai rodikliai pablogėjo. Per 2023 metus bendrovė patyrė 20 400 Eur nuostolį, nors 2022 metais bendrovės pelnas buvo 5 800 Eur. Bendrovės atstovės informavo, kad tokia situacija susiklostė dėl padidėjusių išlaidų, susijusių su darbo užmokesčiu, bei sumažėjusių bendrovės pajamų.

UAB „Šilalės autobusų parkas“ 2023 metus baigė su 25 100 Eur nuostoliu, nors praėjusiais metais bendrovės pelnas buvo 12 800 Eur. Nuostoliams įtakos turėjo sumažėjusios mokinių pavėžėjimo pajamos, padidėjusios darbo užmokesčio išlaidos, padidėjęs debitorinis įsiskolinimas. Susitikimo metu taip pat kalbėta apie vykdomus maršrutus, aptartos autobuso parko atnaujinimo, užsakomųjų maršrutų paslaugų plėtros galimybės.

Šilalės rajono savivaldybės administracija