2024 m. sausio 30–31 dienomis vyko pirmieji susitikimai su Šilalės rajono savivaldybės administracijos Laukuvos, Kaltinėnų ir Kvėdarnos seniūnijų atstovais, mokyklų bendruomenėmis. Susitikimo metu Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro laikinai einanti direktorės pareigas Irmina Kėblienė, kultūros projektų vadovė Vitalija Daukšienė, vyriausioji kultūrinės veiklos vadybininkė Guoda Juškaitė ir Šilalės rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Vaida Janulevičienė pristatė mobiliojo darbo su jaunimu darbuotojas ir įgyvendinamą projektą „Mobilusis darbas Šilalės rajone“ bei aptarė Atviro jaunimo centro mobiliųjų jaunimo darbuotojų planuojamas veiklas. Mobilusis darbas užtikrins turiningą jaunimo laisvalaikį nuo Šilalės centro nutolusiose gyvenamose teritorijose, kuriose gyvena 14–29 m. jaunuoliai. Mobiliojo darbo su jaunimu tikslai ir planuojamos veiklos:

  • Skatinti bendruomenę ir jaunimo bendradarbiavimą, sudarant sąlygas jaunam žmogui įsitraukti į bendruomenės organizuojamas veiklas, ugdyti jauno žmogaus ir bendruomenės tarpusavio pasitikėjimą. Šiam tikslui įgyvendinti bus organizuojamos bendruomenių varžybos.
  • Stiprinti jaunų žmonių psichologinę ir emocinę sveikatą. Tikslui pasiekti bus organizuojami individualūs ir grupiniai susitikimai su psichologu.
  • Stiprinti jaunuolių fizinę sveikatą, ugdyti kritinį mąstymą. Numatytam tikslui pasiekti planuosime įvairias sportines ir kritinio mąstymo reikalaujančios veiklas.
  • Ugdyti jaunų žmonių sąmoningumą, profesijos pasirinkimą, supratimą apie stiprybes žmonių skirtumuose ir pan. Siekiant šio tikslo bus organizuojami filmų vakarai įvairiomis, priverčiančiomis susimąstyti temomis.
  • Supažindinti jaunuolius su įvairiomis darbo sritimis, aprodyti įvairias įstaigas bei institucijas, kuriose jaunuoliai galimai nėra buvę, pristatyti, kokią reikiamą pagalbą tam tikru metu šioje įstaigoje jie galėtų gauti.
  • Lankysimės įvairiose Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse institucijose.
  • Ugdyti jaunuolio kasdienius socialinius įgūdžius. Įtrauksime jaunuolius į maisto gaminimo vakarus.

Susitikimai su jaunais žmonėmis svarbūs tuo, kad kiekvienas žmogus jų metu galės atrasti įdomesnį laisvalaikį, šiltą bendravimą su bendraamžiais, kiekvienas pasijus svarbus ir reikalingas, o mobiliosios jaunimo darbuotojos galės patarti įvairiais klausimais. Jaunimo darbuotojos mobiliajam darbui kviečia jaunuolius į susitikimus Laukuvoje ir Kaltinėnuose nuo 2024 m. vasario 20 d., Kvėdarnoje nuo 2024 m. kovo 4 d. Susitikimai su jaunais žmonėmis vyks Kvėdarnos kultūros namuose (pirmadieniais 14.30-20.00 val.), Laukuvos kultūros namuose (antradieniais 14.30-20.00 val.) ir Kaltinėnų kultūros namuose (trečiadieniais 10.30-18.00 val.).

Informaciją pateikė Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo darbuotoja mobiliajam darbui Eglė Bajorinė.
Nuotraukos Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro vyriausiosios kultūrinės veiklos vadybininkės Guodos Juškaitės.