Vasario 19 d. Šilalės rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko susitikimas su didžiausios jaunimo nevyriausybinės organizacijos Lietuvoje (LiJOT) prezidentu Umberto Masi, LiJOT narių koordinatoriumi Adomu Židoniu, Šilalės rajono savivaldybės meru Tadu Bartkumi, Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Andriumi Jančausku, administracijos jaunimo reikalų koordinatore Vaida Janulevičiene ir Jaunimo reikalų tarybos narėmis: Vilte Kybartaite ir Gabija Jakaite. Susitikimo metu buvo kalbama apie jaunų žmonių įsitraukimą į politinių sprendimų priėmimą.

Savivaldybės meras Tadas Bartkus ir administracijos direktorius Andrius Jančauskas palaiko LiJOT atstovų idėja, kad jaunuoliai nuo 16 m. galėtų balsuoti savivaldos ir merų rinkimuose. „Vote 16“ yra pasaulio mastu vykdoma kampanija, kurios pagrindinis tikslas – siūlymas keisti Konstituciją dvejais metais nuleidžiant balsavimo savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose amžiaus kartelę.

Susitikimo metu buvo diskutuojama ir apie jaunimo nevyriausybinių organizacijų stiprinimą, buvo keliami klausimai, kaip būtų galima skatinanti jaunimo politinį aktyvumą. Aptarti ateities planai ir perspektyvos.

Šilalės rajono savivaldybės administracija