Vasario 22-24 dienomis Vilniaus universitete, Chemijos ir geomokslų fakultete, 62-oje Lietuvos mokinių chemijos olimpiadoje dalyvavo II a klasės mokinys Vykintas Mylimas. Atvykus pirmąją dieną mokiniai tris valandas atliko praktines užduotis ir dalyvavo protmūšyje. Vykintas praktines užduotis atliko puikiai, be klaidų, atpažino aštuonias chemines medžiagas ir pavyko surinkti visus taškus. Antrąją olimpiados dieną nuo ankstyvo ryto, penkias valandas, mokiniai atliko teorines užduotis. Teko stipriai paplušėti, nes komisija pasistengė sukurti ne tik įdomias, bet ir sudėtingas užduotis. Vėliau mokiniai susiskirstė į 20 komandų ir dalyvavo StrateGO žaidime. Vykintas su savo komanda užėmė III-ąją vietą ir už tai buvo įvertinti prizu. Vakare vyko apeliacijos, šokių ir žaidimų vakaras, kur mūsų žvaigždutė taip pat sužibėjo, atiteko geriausio šokėjo statusas. Trečiąją dieną aptarus rezultatus, nekantriai laukėme apdovanojimų.

Labai apsidžiaugėme, kad tarp stipriausių Lietuvoje 10 klasės chemikų Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokinys Vykintas Mylimas užėmė III vietą ir gavo bronzos medalį. Tai mums didžiulis pasiekimas ir įvertinimas, nes dauguma dalyvių ir prizininkų yra iš didžiųjų miestų gimnazijų ir licėjų. Jau pernai Vykintas šioje olimpiadoje gavo pagyrimo raštą. Tai įrodymas, kad mokinys turi aštrų mąstymą, daug įdeda darbo ir puikiai planuoja laiką.

Labai didžiuojamės Vykinto pasiekimais. Tegul nepristinga jėgų, motyvacijos, proto galios toliau gilinantis chemijos mokslo platybėse, beieškant magiškų atradimų ir mokslo žavesio.

Dėkojame Vykintui už įdėtą darbą, įgūdžių lavinimą ir už tai, kad yra aktyvus, žingeidus ir draugiškas.

Tikime, kad Vykinto kelionė chemijoje dar tik prasideda ir ateityje taps žymiu išradėju.

 

Chemijos mokytoja metodininkė Jurgita Alminienė