Pastaruoju laiku tenka pastebėti purvinais ratais į kelią išriedėjusių sunkiasvorių transporto priemonių paskui save paliktus smėlio, molio ir žemių šleifus, kurie ne tik užteršia važiuojamąją kelio dalį, tačiau ir kelia pavojų kitiems eismo dalyviams, dėl užterštos kelio dangos blogėja eismo sąlygos ir kyla didesnė eismo įvykių tikimybė.

Vežant birius krovinius N ir O kategorijos transporto priemonėmis svarbu, kad kroviniai būtų iš visų pusių sandariai uždengti, skiriant didelį dėmesį priekaboje esamiems plyšiams ar skylėms.

Ūkininkai taip pat turėtų atkreipti dėmesį į krovinio išdėstymą, svorį, nes vežant antsvorį transporto priemonė gali sulūžti, o atliekant posūkį arba stabdant iškristi per kraštus.

Išvažiuodami iš dirbamų plotų, statybviečių, žemės ūkio ir kitų sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojai privalo pasirūpinti, kad neterštų kelio dangos ir nesukeltų pavojaus eismo saugumui.  Primename, jog pagal teisės aktų reikalavimus, jeigu vairuotojui nepavyko apsaugoti kelio dangos ir ji buvo užteršta, vairuotojas privalo pasirūpinti, kad kliūtys nuo kelio būtų nukastos ar nušluotos.

Atsakomybė už kelio dangos teršimą yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse, kuriame sakoma, kad automobilių kelių, kelio statinių, įrenginių ar kelių eismo techninių reguliavimo priemonių sugadinimas, važiavimas asfalto danga vikšriniu transportu, kliūčių eismui keliuose sudarymas, kelio dangos užteršimas užtraukia baudą nuo 300 iki 560 eurų.

 

Šilalės rajono savivaldybės administracija