Lapkričio 16 d. vyko Vidaus reikalų ministerijos kartu su Europos Taryba organizuojama tarptautinė konferencija „Geras demokratinis valdymas ir svarstomoji demokratija“. Joje pristatytos naujausios Europos Tarybos Ministrų komiteto rekomendacijos dėl gero demokratinio valdymo ir svarstomosios demokratijos principų, aptarti galimi jų įgyvendinimo iššūkiai. Renginio metu apdovanotos Europos Tarybos gero demokratinio valdymo ženklui (ELoGE) nominuotos šalies savivaldybės.

„Gero demokratinio valdymo reikalavimas yra keliamas visoms valstybės institucijoms ir įstaigoms, įskaitant ir savivaldybes, nepriklausomai nuo jų dydžio, gyventojų skaičiaus, socialinių, ekonominių ar kitų sąlygų. Vietos valdžia Lietuvoje vis labiau įtraukia ir įgalina savo bendruomenes spręsti kylančias problemas, dalyvauti sprendimų priėmime. Dvylika gero valdymo principų įgyvendinti praktikoje gali tik išties stiprios ir demokratiškos savivaldybės. Džiugu, kad tokių Lietuvoje – jau pusė savivaldybių. Tikimės, kad jos įkvėps ir likusias savivaldybes stiprinti demokratinį valdymą ir piliečių įtraukimą“, – teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Tarptautinėje konferencijoje dalyvavo Europos Tarybos Žmogaus orumo, lygybės ir valdymo direktorato ir Demokratijos ir žmogaus orumo generalinio direktorato direktorė Claudia Luciani, kiti Europos Tarybos, Oslo ir Mykolo Romerio universiteto ekspertai. Panelinėje diskusijoje – įvairių Lietuvos ir Lenkijos miestų merai, seniūnai.

Savanoriškai dalyvauti atitikties Europos Tarybos gero demokratinio valdymo principams vertinime šiemet išreiškė 39 savivaldybės, o 29, tarp kurių yra ir Šilalės rajono savivaldybė, apdovanotos ELoGE ženklu. Vertinimo procesą stebėjo ir rezultatus tvirtino specialiai tam tikslui suburta ELoGE nacionalinė grupė.

Nuoširdžiai dėkojame visiems Šilalės rajono savivaldybės administracijos darbuotojams, tarybos nariams, gyventojams, prisidėjusiems prie savivaldybės vertinimo.

Šilalės rajono savivaldybės administracija