Projektu sprendžiama problema – nepatogi, neinformatyvi ir visoms visuomenės grupėms nepritaikyta viešojo transporto paslauga.

Projekto tikslas – diegiant naujus technologinius sprendinius didinti viešojo transporto paslaugų prieinamumą, patrauklumą ir saugumą Tauragės regione.

Projekto metu planuojamos įdiegti šios skaitmeninimo priemonės:

1) „Realaus laiko“ programa, kuri sudarys sąlygas keleiviams matyti jiems aktualaus viešojo transporto atvykimo laiką realiu laiku;

2) Transporto priemonėse įdiegti švieslenčių ir garsinių pranešimų sistemą, kuri užtikrins keleivių informuotumą ir patogumą keliaujant, taip pat atlieps socialiai pažeidžiamų visuomenės asmenų grupių poreikius.

3) Įdiegti SMS informavimo sistemą, kuri informuos apie esminius maršrutų pokyčius. Ypatingai svarbu nutolusiose vietovėse informuoti keleivius apie transporto judėjimo sutrikimus, jei dėl oro sąlygų ar techninių gedimų transportas negalėtų pasiekti jų vietovės.

4) Įdiegti viešojo transporto vaizdo stebėjimo sistemą, kuri užtikrins vairuotojų ir keleivių saugumą, padės greičiau spręsti kylančias konfliktines situacijas, įvertinti teikiamų paslaugų kokybę.

Įgyvendinus projektą, viešojo transporto paslaugos bus pritaikytos įvairioms socialiai pažeidžiamoms grupėms: žmonėms su negalia, vienišiems senyvo amžiaus asmenims, pajamų ir kitus nepriteklius patiriantiems gyventojams, socialinę riziką patiriančioms šeimoms, auginančioms vaikus. Įdiegti skaitmeniniai sprendimai (vizualinės ir audio sistemos, informavimas SMS) padės žmonėms su negalia, senyvo amžiaus asmenims lengviau naudotis teikiamomis viešojo transporto paslaugomis (aiškiau pateikiama ir suprantama informacija apie sustojimus, maršrutus ir pan.).

Projekto vykdytojas – Tauragės rajono savivaldybės administracija

Projekto partneris – viešoji įstaiga „Žaliasis regionas“

Bendras projekto finansavimas – 612 300,86 Eur, iš kurių 511 570,96 Eur – Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšos, 100 729,90 Eur – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.

Projekto trukmė – 2023-11-16 – 2025-04-30