Informuojame, kad Šilalės rajono savivaldybės administracija, pateikusi paraišką Aplinkos projektų valdymo agentūros informacinėje sistemoje APVIS pagal priemonę „Subsidijos ir dotacijos namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti“, gavo dotaciją namų ūkiuose susidariusių asbesto atliekų surinkimui ir šalinimui.

Kviečiame rajono gyventojus turinčius asbestinio šiferio atliekų, skubos tvarka registruotis Kaimo reikalų ir aplinkosaugos skyriuje, telefonais: (8 449) 46855; 8 67482599, arba el. paštu ausra.etminiene@silale.lt. Registruojantis reikalinga nurodyti adresą, kontaktinį asmenį, telefono numerį ir preliminarų asbesto atliekų kiekį. Informaciją galima teikti iki 2023 m. gruodžio 1 d.

Ardant asbestinius stogus, pastatų konstrukcijas ir kitus gaminius, kurių sudėtyje yra asbesto, šalinant jų atliekas būtina užtikrinti, kad asbesto plaušeliai nepakliūtų į aplinką. Asbesto turinčios atliekos turi būti surinktos atskirai, kad nesusimaišytų su kitomis. Jei jos birios, turi būti sudrėkintos ir pakuojamos į sandarią plastikinę tarą (dvigubus plastikinius maišus, statines, konteinerius ar kt.).

Kaimo reikalų ir aplinkosaugos skyrius