Kaltinėnuose ir Neveronyse pradėjo veikti pirmieji LP EXPRESS tinklo paštomatai. Šis tinklas tapo pirmuoju, per kurį siuntas patogiai siųsti ir gauti dabar gali ir šių miestelių gyventojai. Iki šiol paštomatų paslauga čia teikiama nebuvo.

Kasmet didėjant paštomatinių siuntų kiekiams ir juos auginančios e.prekybos apimtims, LP EXPRESS toliau vykdo ambicingą tinklo plėtrą. Vien tik per spalį pirmieji tinklo paštomatai pradėjo veikti dar penkiose papildomose Lietuvos vietovėse, kur jų iki tol nebuvo – Nidoje, Simne, Vėžaičiuose, Kaltinėnuose ir Neveronyse.

LP EXPRESS plėtrą mažesniuose miesteliuose ypatingai skatina vis didėjantis paštomatų paslaugos poreikis. Patogiai siųsti ir gauti siuntas šiuo būdu renkasi vis daugiau lietuvių, o prie paštomatų populiarėjimo ypatingai prisideda vis dažnėjantys apsipirkimai internete.

Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, 2023 m. pirmąjį pusmetį 58 proc. visų pašto siuntinių Lietuvoje buvo pristatyta per paštomatus.

„LP EXPRESS tinklo plėtimas regionuose leidžia paštomatų privalumus pasiūlyti dar platesniam gyventojų ratui. Tai ypatingai svarbu atsižvelgiant į pastarojo meto klientų elgseną ir prognozes ateičiai. Šiuo metu pagal apsipirkimus e.parduotuvėse Lietuva vis dar atsilieka nuo ES vidurkio. „Eurostat“ duomenimis, pernai internete per pastaruosius tris mėnesius pirko apie 46 proc. lietuvių, kuomet bendras ES rodiklis siekė 56 proc. Tad matome daug erdvės tolimesniam internetinės prekybos, o kartu ir paštomatinių siuntų kiekio augimui“, – sako Deimantė Žebrauskaitė, Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovė.

Duomenų rinkimo platforma „Statista“ pastebi, kad Lietuvoje, kaip ir kaimyninėse Latvijoje bei Estijoje, kasmet didėja būtent per paštomatus keliaujančių siuntų kiekiai. Tuo tarpu kurjerinių paslaugų ir siuntų pristatymo į pašto skyrius poreikis mažėja.

Šiuo metu LP EXPRESS paštomatų tinklą visoje Lietuvoje sudaro daugiau nei 400 paštomatų 111 gyvenviečių visoje šalyje. Daugiau nei 97 proc. LP EXPRESS siuntų gavėjus pasiekia jau kitą darbo dieną.

Jau nuo ateinančių metų kovo LP EXPRESS paštomatais siuntos keliaus ir tarp trijų Baltijos šalių –Latvijoje ir Estijoje pradės veikti apie 300 šio tinklo paštomatų.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas