Nušvieskime gestų kalbą mėlynai!

2023 m. Tarptautinę gestų kalbų dieną pasaulis akcentuos daugiau nei 200 skirtingų nacionalinių gestų kalbų sukurtą vienybę. Kurčiųjų bendruomenės, vyriausybės ir pilietinės visuomenės organizacijos ir toliau deda visas pastangas, kartu siekdamos puoselėti, propaguoti ir pripažinti nacionalines gestų kalbas.

  Pasaulis, kuriame kurtieji gali bendrauti gestų kalba visur ir visada! 

2022 m. sėkmingai įgyvendinus pirmąją iniciatyvą „Nušvieskime gestų kalbą mėlynai!“, Pasaulio kurčiųjų federacija (WFD) šiemet ir toliau tęsia šią iniciatyvą, siekdama pabrėžti vienybę, kurią kuria daugiau nei 200 skirtingų nacionalinių gestų kalbų.

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kviečia parodyti palaikymą lietuvių gestų kalbai visos Tarptautinės kurčiųjų žmonių savaitės metu – 2023 m. rugsėjo 18-24 dienomis viešąsias vietas, lankytinus objektus ir institucijų, įstaigų pastatus, prezidentūros rūmus, savivaldybių pastatus, rotušes ir kt. bent vienam vakarui apšviečiant mėlyna šviesa.

Pastatų ir objektų apšvietimas mėlyna dar kartą patvirtina mūsų bendrą įsipareigojimą remti nacionalines gestų kalbas ir parodyti solidarumą su pasaulinėmis kurčiųjų bendruomenėmis. Vartodami nacionalines gestų kalbas visose gyvenimo srityse galime užtikrinti žmogaus teises ir sukurti lygesnę visuomenę kurtiesiems.

Mėlyna spalva buvo naudojama WFD nuo pat jos įkūrimo 1951 metais, o Mėlynasis kaspinas simbolizuoja šimtmečius trunkantį kurčiųjų bendruomenių siekį už lygybę visuomenėje ir savo nacionalinių gestų kalbų pripažinimą. Plačiau apie tai skaitykite čia: https://wfdeaf.org/70th-anniversary/.

 Techninė informacija

Siekiant visame pasaulyje suderinti mėlynos šviesos spalvą, WFD rekomenduoja naudoti šį mėlynos spalvos kodą: #007EC4.

Nuotraukos ir vaizdo įrašai socialiniuose tinkluose turėtų būti skelbiami su grotažymėmis #IWDeaf ir #BlueLight, pažymint @Lietuvoskurciujudraugija.

Visas nuotraukas siųskite mums el. paštu lkdnaujienos@gmail.com

 

LKD ir WFD informacija