Nemažai organizacijų ir kitų įstaigų siūlo prasmingą vaikų užimtumą – vasaros stovyklas, tačiau pastebima, kad jų, orientuotų į inkliuzinį ugdymą ir komandinę pagalbą mokiniui, labai mažai. Todėl Šilalės švietimo pagalbos tarnyba trečius metus iš eilės inicijuoja patyriminę vaikų vasaros stovyklą „Pažink, pamatyk, sužinok ir kitam pasakyk“, kurią dalinai finansuoja Šilalės rajono savivaldybė.

Stovykla vyko birželio 26-30 dienomis. Joje dalyvavo Šilalės rajono vaikai nuo 7 iki 10 metų. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas emociniam intelektui lavinti, įvairiems patyriminiams užsiėmimams. Siekėme skatinti pozityvų mąstymą, kūrybiškumą, plėtoti socialinę kompetenciją, sudarėme visas sąlygas vaikų saviraiškai atsiskleisti.

Stovyklautojai dalyvavo orientaciniame žaidime ,,Miško lobiai“ Šilalės miesto pušyne, edukaciniuose užsiėmimuose ,,Muiliuko gamyba“ ir ,,Susikurk ledų pasaką“. Daug naujų potyrių suteikė edukacinė išvyka ,,Pažintis su alpakomis“, kurios metu vyko terapija su alpakomis. Vaikams šios terapijos metu pastebėti teigiami pokyčiai – sumažėjo nerimas, mažėjo socialinė atskirtis. Vaikai, kuriems sunkiau reikšti jausmus, bendraudami su gyvūnais galėjo be žodžių parodyti, ką jaučia. Tai padėjo atsipalaiduoti psichologiškai, skatino ir motyvavo atlikti rodomus pratimus, atsikratyti baimių, padėjo susikoncentruoti, išmokė bendrauti. Edukacija su šiais gyvūnais gerino kognityvines funkcijas, darė mokymosi procesą efektyvesniu. Stovyklautojai taip pat lankėsi ,,Paulikų levandų idilė” ūkyje, virtualios realybės arenoje ,,Pažintis su virtualia realybe” ir aplankė Padievaičio piliakalnį. Stovyklos metu vyko edukacija eksperimentinis menas, psichologiniai užsiėmimai, kurie vedė savęs pažinimo link. Netradicinės meninės veiklos leido vaikams eksperimentuoti, atrasti kūrybos džiaugsmą, kuris yra paremtas pačiu procesu, jausmų išraiška. Priemonių atradimai ir išbandymai leido vaikams įgyti patirties su spalvų liejyba bei spalvų virsmu, kuris įgalino atrasti netikėtų kūrybinių galių. Taip pat vaikai dalyvavo psichologinėse užduotyse: „Vardų epitetai“; „Juoko praktika“; „Pasiekimo motyvacijos ugdymas“; „Pasitikėjimo veikla“; „Dėkingumo voratinklis“. Penktąją dieną vyko stovyklos uždarymo renginys, kuriame edukacijas vedė ,,Baltasis lokys”, kuris surengė viktoriną, pūtė šlykštuko (slaimo) ledkalnius, muilo burbulus ir atliko eksperimentus su sausu Arkties ledu. Smagi veikla kiekvienam, kurios metu sužadinamas smalsumas, mąstymas, kūrybiškumas. Jų nauda – mokymasis per patirtį.

Džiugu, kad stovyklos uždarymo renginyje dalyvavo vaikų tėveliai, Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Gudauskas, Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Barkus, rėmėjai ir partneriai.

Siekėme, kad stovyklos dalyviai po įvairių užsiėmimų gebėtų atskirti pozityvų mąstymą nuo negatyvaus, neigiamas mintis paversti teigiamomis, atkreiptų dėmesį į savo gerąsias savybes, atrastų būdus gerinti pasitikėjimą savimi, ugdytų socialinius įgūdžius, gebėtų spręsti ne tik emocines, bet ir kasdienes problemas.

Tikime, kad kiekvienas stovyklos dalyvis išgyveno įvairiausius potyrius, jausmus ir emocijas bei pasiėmė iš stovyklos veiklų tai, kas jam buvo artimiausia.

Už galimybę sėkmingai įvykdyti projektą dėkojame tėveliams, Šilalės rajono savivaldybei, Šilalės kultūros centrui, rėmėjams: LR Seimo nariui Jonui Gudauskui, varlė.lt direktoriui Dainiui Bergeliui, Giedriaus Šimkaus ūkiui, kavinei ,,Juodasis serbentas ir ,,Provincija“, medicinos klinikai ,,Andoka“, grožio ir mokymo studijos D.lux savininkei Daivai Adomavičienei, reabilitacijos ir grožio centro ,,Aurum“ įkūrėjai Zitai Gudauskienei, UAB ,,JAS“ ir UAB ,,Vikteras“, Šilalės r. savivladybės tarybos narėms: Rimai Norvilienei ir Erikai Gargasei bei savanoriams: Miglei Vaitkevičiūtei, Matui Kasparavičiui ir Justei Stulgaitei.

 

Šilalės švietimo pagalbos tarnybos informacija