Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) primena ūkininkams, siekiantiems paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą „Dirvožemio apsauga“, apie įsipareigojimą suarti ankštinius augalus ir jų mišinį ar jų ražienas.
Pareiškėjai ir paramos gavėjai, vykdydami veiklą „Dirvožemio apsauga“, įsipareigoja ankštinius augalus, jų mišinį ar jų ražienas suarti pasėjimo metais nuo rugpjūčio 1 d. iki spalio 1 d. Pasėtas antraisiais metais daugiametes žoles, jų nenušienavus, pareiškėjai turi suarti nuo rugpjūčio 15 d. iki spalio 1 d.
Primename, jog tinkami paramai gauti ankštiniai augalai ir ankštiniai augalai mišiniams yra šie: pupos, sojos, vikiai, žirniai, lęšiai ir lubinai, o tinkamos paramai daugiametės žolės – dobilai, esparcetai, barkūnai, liucernos, gargždeniai, ožiarūčiai ir seradelės.
Pagal veiklą deklaruotuose plotuose, kuriuose auginami pasėti ankštiniai augalai, jų mišiniai ar įsėtos daugiametės žolės, draudžiama naudoti augalų apsaugos produktus ir mineralines trąšas.
Naudinga informacija

 

NMA informacija