Pilietinės akcijos „Milijonas vaistinėlių Ukrainai organizatoriai kviečia gyventojus prisidėti įgyvendinant jos tikslą – surinkti jau nebereikalingas automobilines vaistinėles ir perduoti jas Ukrainai.

Akcijos tikslas: Nuo liepos 1 d. keičiamas Lietuvos gyventojų ir juridinių asmenų automobilių vaistinėles surinkti ir perduoti Ukrainai, tokiu būdu primenant visuomenei apie paramos Ukrainai svarbą.

Akcijos aprašymas

Vis dar besitęsianti plataus masto Rusijos invazija ir vykdomas agresyvus karas Ukrainoje ragina mus visus susitelkti ir padėti Ukrainos žmonėms. Dabar ypatingai svarbi ir reikalinga pagalba tvarsliava ir kitomis medicinos priemonėmis. Nuo 2023 m. liepos 1 d. Lietuvoje vairuotojai savo automobiliuose turi atnaujinti ar įsigyti naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkinius (vaistinėles), todėl senosios vaistinėlės taps nebereikalingos ar nebenaudojamos, tačiau jos būtų svari parama Ukrainos gynėjams ir civiliams gyventojams. Siekiama surinkti kuo daugiau keičiamų vaistinėlių, kurios bus perduotos tiek į karo zoną, tiek civiliams gyventojams. Vaistinėlėms rinkti sutartos surinkimo vietos UAB Circle K Lietuva ir LIDL Lietuva prekybos taškuose, o surinkti jas iš visos Lietuvos padės DPD Lietuva komanda. Vaistinėlės iki išgabenant į Ukrainą bus saugomos (sandėliuojamos) UAB ELEKTRUM LIETUVA patalpose, o vėliau bus išgabentos į Ukrainą. Ši akcija taip pat primins visuomenei apie paramos Ukrainai svarbą.

Šilalėje iš gyventojų jiems nereikalingos senosios automobilinės vaistinėlės bus surenkamos Šilalės rajono savivaldybės administracijos priimamajame (J. Basanavičiaus g. 2-1, Savivaldybės priimamasis, I a., 108 kab.), rajono gyventojai vaistinėles gali palikti seniūnijose. Vaistinėlės renkamos iki liepos 3 d., o po to bus perduotos Ukrainai.

Akcijos iniciatoriai: Asociacija „Po mažą žingsnį“, VšĮ „Ukrainos namai“, pilietinė iniciatyvinė grupė.

Akcijos partneriai: Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje, Ukrainos ambasada Lietuvoje, UAB „Circle K Lietuva“, LIDL Lietuva, DPD Lietuva, UAB ELEKTRUM Lietuva, Susisiekimo ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Akcijos ambasadoriai: Oleksijus Arestovičius, Andrius Mamontovas, Martynas Giga, Benediktas Vanagas, Vaidotas Žala, Antanas Juknevičius.

Akcijos komunikacija: Daiva Žeimytė-Bilienė, 8 686 15964, daiva.zeimyte@gmail.com