Šilalės rajono savivaldybė kartu su partneriu – Šilalės rajono socialinių paslaugų namai, nuo 2022 m. sausio 17 d. vykdo projektą „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Šilalės rajone“. Įgyvendinant šį projektą gerovės konsultanto paslaugas teikia dvi specialistės – gerovės konsultantės – Raimonda ir Rasa. Gerovės konsultantų darbo kabinetas – Šilalės rajono socialinių paslaugų namuose (Vytauto Didžiojo g. 17, 117 kab.).

Per 8 mėnesius nuo projekto pradžios, žemo intensyvumo paslaugas asmenims susiduriančiais su emociniais sunkumais gerovės konsultantės Rasa Gailienė ir Raimonda Lekavičienė suteikė 114 asmenų, o bendras konsultacijų skaičius sudarė – 396 konsultacijos.
Viešinant projektą, bendradarbiaujama su 5 įstaigomis:

Projektą padeda įgyvendinti bendradarbiavimas su kitomis įstaigomis:

  • Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras;
  • Užimtumo tarnyba prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos;
  • Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras;
  • Maltos ordino pagalbos tarnyba;
  • Šilalės sporto mokykla.

Kaip pastebėjo gerovės konsultantės, toks bendradarbiavimo modelis, kai bendradarbiaujančios įstaigos suteikia informaciją savo lankytojams apie teikiamas gerovės konsultantų paslaugas, o gerovės konsultantų rekomendacijos dėl kreipimosi į bendradarbiaujančias organizacijas, duoda naudos. Kadangi bendradarbiaujančių įstaigų (Sveikatos biuro, Užimtumo tarnybos, Kultūros centro, Maltos ordino ar Sporto mokyklos) klientai, lankytojai sužino apie galimybę gauti nemokamas gerovės konsultantų paslaugas. O apsilankę pas gerovės konsultantus klientai, konsultacijų metu gauna ne tik psichologinę pagalbą, bet ir informaciją kaip galėtų sau padėti sveikti įsiliedami į savanorystę, lankydami sveikatinimo veiklas, sportuodami, dalyvaudami Kultūros centro organizuojamuose renginiuose ar atrasdamas naujų galimybių savo karjeros srityje.

Gerovės konsultantų klientė Agnė (vardas pakeistas) paprašyta pateikti savo atsiliepimą, pastebėjo, kad jai labai padėjo toks kompleksinis gydymas, kai buvo suteikta ne tik psichologinės konsultacijos, bet ir galimybė sportuoti, atrasti save savanorystės renginiuose, ko pasekoje atsirado motyvacija pakeisti turimą specialybę ir ateityje realizuoti save kitoje darbinėje veikloje nei iki šiol.

Kaip pastebėjo Šilalės sporto mokyklos direktorė Gita Jurgutienė, sportas yra vaistas visiems iš mūsų padedantis nusiraminti, sustiprinti save, bet net ir geriausiems sportininkams prireikia psichinės sveikatos stiprinimo paslaugų. Todėl šis projektas yra vienas iš pagalbos priemonių žmonėms jaučiantiems stresą, nerimą, prasidedančią depresiją.

Kad delsti negalima ir laiku kreiptis pagalbos, bei stengtis sau padėti, pritaria ir Sveikatos biuro direktorė Loreta Petkuvienė. Todėl ji visada stengiasi akcentuoti savo klientams savipagalbos motyvacijos svarbą.

Rozvita Beržinienė, Maltos ordino pagalbos tarnybos Šilalės skyriaus atstovė patikino, kad nuo 2022 metų pradžios nuolat primena savo organizacijos savanoriams ir jos klientams apie Gerovės konsultantų teikiamas paslaugas ir jaučia šios informacijos grįžtamąjį ryšį, kadangi teko bendrauti su asmenimis gavusiais šias paslaugas, kurie įvardijo teigiamus rezultatus. Todėl R. Beržinienė skatina asmenis jaučiančius stresą, nerimą, liūdesį, baimę, Kreiptis pagalbos, kurią suteikti gali Gerovės konsultantai.

Užimtumo tarnybos Šilalės skyriaus vadovas Mindaugas Macas pažymėjo, kad stipri psichologinė pusiausvyra asmenims ieškantiems darbo yra ypatingai svarbi. kadangi psichologiškai sveikas žmogus pasitiki savimi, siekia tobulėti, siekia naujų tikslų ir turi stiprią motyvaciją. Todėl nuolat skatina įstaigos klientus kreiptis dėl gerovės konsultantų teikiamų paslaugų.

Vienu ar kitu gyvenimo etapu, visiems mums prireikia pagalbos, paramos, todėl gerovės konsultantų veikla yra veiksminga pagalbos priemonė asmenims, kurie jaučia nerimo, streso, depresijos ar psichologinės adaptacijos problemų požymius. Jeigu jaučiate, kad jums reikalinga gerovės konsultantų pagalba, kviečiame nelaukti ir kreiptis adresu Vytauto Didžiojo g. 17, 117 kab., Šilalėje (Socialinių paslaugų namai) arba registruotis telefonais 8 664 76207 ar 8 649 67445 į konsultacijas pas gerovės konsultantes Rasą ir Raimondą.

Projektas Nr. LT03-1-SAM-K03-004 „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Šilalės rajone“, finansuojamas iš 2014-2021 metų Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ periodo finansavimo lėšų.

Šilalės rajono savivaldybės administracija