Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) Pasieniečių mokykla kviečia rinktis pasieniečio profesiją ir tapti profesionaliu valstybės sienos saugotoju.

Jeigu esate  sąžiningas, nepriekaištingos reputacijos, geros sveikatos, stiprus ir sportiškas, ištvermingas ir drąsus, pasiryžęs tarnauti savo šaliai, prisidėti prie jos  saugumo – tai jau žingsnis į pasieniečių gretas.

Profesionaliu pasieniečiu gali tapti Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų amžiaus, atitinkantys sveikatos, fizinio parengtumo, nepriekaištingos reputacijos ir lojalumo valstybei reikalavimus, bei įgiję vidurinį išsilavinimą.

Asmenys, norintys mokytis Pasieniečių mokykloje, turi kreiptis el. paštu stok@vsat.vrm.lt ir pateikti dokumentus iki 2023 m. liepos 21 d.

PASIENIEČIO PROFESIJA: KODĖL VERTA JĄ RINKTIS?

Baigus Pasieniečių mokyklą – garantuota darbo vieta.

Startinis pareigūno atlyginimas – 1 000 Eur / mėn. (po mokesčių).

Kompensuojamos kelionės į darbą išlaidos – iki 186 Eur / mėn.

Neturintiems nuosavo būsto, jį nuomojantiems mokami 228–616 Eur / mėn. dydžio butpinigiai.

Mokslas Pasieniečių mokykloje – nemokamas.

Kursantai apgyvendinami dviviečiuose bendrabučio kambariuose, aprūpinami uniforma, jiems mokama 163–240 Eur dydžio stipendija (priklausomai nuo mokymosi rezultatų).

KAIP TAPTI PASIENIEČIU?

Iki 2023 m. liepos 21 d. reikia pateikti dokumentus el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Dokumentai, kuriuos privaloma pateikti:

  1. Prašymas (pasirašytas ranka ar kvalifikuotu elektroniniu parašu, skenuotas ar fotografuotas) (1 priedas).
  2. Užpildyta anketa „MS Word“ formatu (gyvenimo aprašymas) (2 priedas).
  3. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (skenuotas ar fotografuotas).
  4. Brandos atestatas ir jo priedai (skenuotas ar fotografuotas). SVARBU – brandos atestatas gali būti pateiktas ir vėliau, iki 2023 m. rugpjūčio 11 d.
  5. Pretendentų atrankos į Pasieniečių mokyklą taisyklėmis.
  6. Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio pasirengimo reikalavimais ir atitikties šiems reikalavimams tikrinimo tvarkos aprašu.

Daugiau informacijos galima rasti:  https://pasienietis.lrv.lt/lt/stojantiesiems

Kilus klausimams dėl prašymo ir kitų dokumentų pateikimo, galite kreiptis tel.: (8 5) 271 7346, +370 609 52261 bei el. p. stok@vsat.vrm.lt.

Dėl fizinio ir gebėjimų patikrinimo, konkursinio balo skaičiavimo, mokymosi Pasieniečių mokykloje galite kreiptis tel.: (8 5) 219 8205 arba el. p. anna.volcok@vsat.vrm.lt.

 

VSAT informacija