Šilalės rajono savivaldybėje sausio 25 d. vyko  vietos bendruomenei skirtas renginys „Gerovė ir lyčių lygybė: Kodėl? Kas? Kaip?“, skirtas seniūnaičiams, bendruomenėms, NVO atstovams ir  visiems, kam yra įdomi ar nauja lyčių lygybės tematika.

Šio renginio tikslas – informuoti bendruomenes apie lyčių lygybės naudą, supažindinti su lyčių lygybės principų įgyvendinimu strateginiuose dokumentuose. Skatinti moterų ir vyrų lygybę, siekiant pagerinti visuomenės, verslo bei viešojo sektoriaus supratimą apie moterų ir vyrų lygių galimybių privalumus darbo rinkoje.

Renginio metu buvo pristatytos lyčių nelygybės ištakos ir pasekmės, lyčių lygybės samprata, stereotipai, kalbėta apie viešos informacijos įtaką stereotipų formavimui. Susitikimo dalyviai diskutavo, ar moterys ir vyrai skirtingi, kuo skiriasi, kaip tai lemia profesinius ir asmeninius pasirinkimus, aptarė kitus su lyčių lygybę susijusius klausimus.

Mokymus vedė Socialinių inovacijų fondo lektorės Rasmina Čepkauskienė ir Deimantė Unikaitė. Juose dalyvavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Kvederys, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Silva Paulikienė, jaunimo reikalų koordinatorė Vaida Janulevičienė, Turto ir socialinės paramos skyriaus specialistės Ramūnė Rumšienė, Vilija Karbauskienė ir Virginija Kiudienė, asociacijos „Žadeikių sūkurys“, senjorų dienos centro „Šventai“ ir Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos atstovai.

Renginys yra sudėtinė Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bendrai finansuojamo projekto „Savivaldybės sėkmės kodas – lyčių lygybė“ dalis.

Šilalės rajono savivaldybės administracija