Susisiekimo ministerija inicijuoja gerumo akciją #DviratisUkrainai – nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams taip pat reikalingi dviračių aksesuarai bei kitos jų dalys – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės.

Šis gerumo akcijos metu dviračiai bus renkami ir kaupiami visoje Lietuvoje, o pavasarį iškeliaus į Ukrainą. Iniciatyvai su Susisiekimo ministerija vienijasi didžiausios Lietuvos susisiekimo sektoriaus įmonės bei socialiniai partneriai. Dviračių priėmimas vyks 25 taškuose visoje šalyje. Jų sąrašą ir kontaktus rasite teksto pabaigoje.

Dėl Rusijos karo Ukrainoje reikšminga susisiekimo infrastruktūros dalis šioje šalyje yra sunaikinta. Automobiliams, viešojo transporto priemonėms daugelyje vietų nėra tinkamos infrastruktūros, dalis viešojo transporto yra perduota kitiems Ukrainos regionams, organizuojantiems žmonių evakuaciją.

„Sugriautuose miestuose, miesteliuose ir kaimuose ukrainiečiams dviračiai tampa išsigelbėjimu: jiems nereikia ypatingos infrastruktūros, degalų, kurių trūkumas Ukrainoje jaučiamas. Bet to, dviračiais naudotis galima praktiškai ištisus metus.

Dviračiai padeda ukrainiečiams tapti mobilesniais, ypač kaimiškose vietovėse, todėl šia akcija visoje Lietuvoje norėtume surinkti kiek galima daugiau dviračių tiek vaikams, tiek suaugusiems“, – teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Dviračiai Ukrainos gyventojams būtini judėjimui į aplinkines gyvenvietes maisto ar vandens, medicininės pagalbos, jais patogu pasiekti viešas vietas, taip pat teikti reikiamą humanitarinę pagalbą.

Akcijos #DviratisUkrainai metu surinktos priemonės pavasarį pasieks įvairių Ukrainos miestų ir jų apylinkių gyventojus.

Susisiekimo ministerija taip pat bendradarbiauja su Europoje aktyviai veikiančiomis  nevyriausybinėmis organizacijomis ir jų kampanijomis „BikesForUkraine“ ir „Bikes4Ukraine“. Abi šios organizacijos, kartu su Ukrainoje veikiančiomis kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis, rūpinasi dviračių tiekimu į Ukrainą ir tuo, kad priemonės pasiektų patikimas rankas. Tokios sėkmingos dviračių akcijos jau vyko Danijoje, Nyderlanduose.

Bendradarbiaudama su Ukrainos nevyriausybinėmis organizacijomis, Susisiekimo ministerija sukūrė logistikos maršrutą iš Lietuvos į Ukrainą. Nuo Rusijos sukelto karo pradžios ministerija organizuoja ir koordinuoja nenutrūkstamą pagalbos priemonių Ukrainai iš Lietuvos logistiką. Šiuo metu ten daugiausia keliauja elektros generatoriai, maistas, vaistai.

Vietas, kuriose vyks dviračių ir jų dalių priėmimas, galite rasti lentelėje. Jeigu priėmimų vietų sąraše nerasite patogios lokacijos arba turite kitų klausimų ar pasiūlymų, kviečiame susisiekti su mumis el. paštu dviratisukrainai@sumin.lt.

Įsitraukti į gerumo akciją #DviratisUkrainai kviečiami ir verslo atstovai.

 

Miestas Adresas Darbo laikas Kontaktai
Alytus Santakos g.27 I–V 07–11 val. KELIŲ PRIEŽIŪRA

 

info@keliuprieziura.lt

837202293

Biržai Basanavičiaus g.54
Jonava Ukmergės g.16
Kaunas I. Kanto g. 23 I–IV 07–16 val.

V 07–15 val.

 

Tartis iš anksto nurodytais kontaktais

TRANSPORTO KOMPETENCIJŲ AGENTŪRA

 

gediminas.rudys@tka.lt

+370 645 95612

Gediminas Rudys

Kauno rajonas Kauno g.72, Pagiriai I–V 07–11 val. KELIŲ PRIEŽIŪRA

 

info@keliuprieziura.lt

837202293

Kėdainiai Birutės g.4
Klaipėda Tilžės g.54
J. Janonio g. 24 I–IV 08–16 val.

V 08–15 val.

KLAIPĖDOS JŪRŲ UOSTAS

 

861406190

Tadas Ketleris

Kretinga Vytauto g.112 I–V 07–11 val. KELIŲ PRIEŽIŪRA

 

info@keliuprieziura.lt

837202293

Marijampolė Gamyklų g.12
Mažeikiai Laižuvos g.80
Panevėžys Radviliškio g.58
Plungė Stoties g. 11A
Radviliškis Purienų g.4
Rokiškis Jūžintų g.3
Šiaulių rajonas Žeimių g.18, Ginkūnai
Šilutė Pramonės g.4
Širvintos Žibalų g.55
Tauragė Laisvės g.50
Telšių rajonas Plungės g.88, Džiuginėnai
Utena Vyžuonų g. 43
Vilnius Liepkalnio g.81
Gedimino pr. 17 I–IV 07–17 val.

V 07–16 val.

SUSISIEKIMO MINISTERIJA

 

dviratisukrainai@sumin.lt

861230078

Nemunas Abukauskas

Buivydiškių g. 26 Tartis iš anksto nurodytais kontaktais VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖ

 

ausra.kazukauskaite@vilnius.lt

861683862

Aušra Kažukauskaitė

Iešmininkų g. 17A, Vilnius IV–V 17–19 val.

VI–VII 10–14 val.

LIETUVOS GELEŽINKELIAI

 

dviratisukrainai@sumin.lt

866031978

Justina Šveikytė