Šilalės rajono savivaldybė jungiasi prie solidarumo iniciatyvos „Valanda už Ukrainą“, kurios metu šiandien nuo 20 iki 21 val. bus išjungiamas šventinis apšvietimas Šilalės miesto skvere ir kai kurių seniūnijų erdvėse. Kviečiame ir rajono gyventojus palaikyti šią iniciatyvą vienai valandai išjungiant šventinį apšvietimą savo namuose.

Ši bendra tamsos akimirka mums visiems primins, kad reikia solidarizuotis su Ukrainos žmonėmis, o valanda be šventinių lempučių, be šilumos ir elektros energijos mums leis įsivaizduoti, kaip šiemet Kalėdas sutinka 10 milijonų ukrainiečių.

Gruodžio 21-oji yra tamsiausia metų diena. Tačiau Ukrainai tamsa prasidėjo dar spalio viduryje, kai Rusija pradėjo atakuoti ir apšaudyti šalies civilinę energetikos infrastruktūrą. Daugiau kaip 10 mln. žmonių žiemą turės išgyventi be elektros, šilumos ir vandens, lauko temperatūrai, prognozuojama, nukrentant iki 20 laipsnių šalčio.

Per šias Kalėdas Ukraina prašo pasaulio atnaujinti vienybę su ja ir simboliškai paremti šią šalį, inicijuodama akciją „60 minučių tamsos“, kad atkreiptų dėmesį į Ukrainoje vykstančią humanitarinę katastrofą.

 

 

Šilalės rajono savivaldybės administracija