Nuo šių metų rugsėjo pirmosios dienos, pritarus savivaldybių Taryboms, regiono gyventojai turi galimybė nemokamai naudotis septyniais naujais viešojo susisiekimo maršrutais. Du iš jų ( Tauragė – Šilalė – Tauragė ir Šilalė – Tauragė-Šilalė) aptarnauja Šilalės rajono gyventojus.

Turime pripažinti, kad nors ir situacija gerėja, mūsų regione susisiekimas privačiais automobiliais vis dar ženklai lenkia kitas judumo priemones.

Džiugu, kad visų keturių Tauragės regiono savivaldybių vadovai deda dideles pastangas, siekiant didinti viešųjų paslaugų prieinamumą. Regiono savivaldybių įkurtos viešosios įstaigos „Žaliasis regionas“ vienas iš svarbiausių uždavinių – sukurti regioninę viešojo transporto sistemą ir paskatinti gyventojus dažniau naudotis viešuoju transportu. Apklausų metu išsiaiškinta, kad sudarant maršrutus, svarbiausi būtų šie veiksniai: tikslus autobusų išvykimo laikas; racionalus maršrutų tinklas; kaina; aiški, visada aktuali informacija apie išvykimo laikus. Nuo rugsėjo pirmos dienos, atsižvelgiant į gyventojų apklausos metu išsakytus lūkesčius, pasiūlyti  septyni nauji regioniniai maršrutai. Pagrindinis maršrutų tikslas viešuoju transportu užtikrinti darbo vietų, gydymo ir kitų įstaigų  pasiekiamumą. Maršrutai sudaryti taip, kad gyventojai laiku galėtų pasiekti darbo vietas, bei saugiai grįžti po darbo namo.

Šilalės rajono meras Algirdas Meiženis pasidžiaugė, kad vykdant šį projektą siekiama užtikrinti gyventojams patogesnį susisiekimą ne tik rajono ribose, bet ir su Taurage.

 Didelį vaidmenį renkantis važiavimo būdą nulemia ir kaina. Džiaugiamės Šilalės rajono savivaldybės tarybos sprendimu, suteikusiu galimybę pradiniu maršruto įvedimo į rinką laikotarpiu, keleiviams važiuoti nemokamai.

Itin sėkmingas naujasis regioninis maršrutas pradėtas vykdyti nuo rugsėjo 1 d. Juo rugsėjo mėnesį keliavo 1092, o spalio mėnesį jau net 1263 keleiviai.

Negalime pamiršti vieno svarbiausių viešojo transporto sektoriaus pertvarkymo tikslų -aplinką tausojanti veikla. Naudodamiesi viešuoju transportu gyventojai ne tik sutaupo nemokėdami už savo automobilio eksploatacija, bet ir ženkliai prisideda prie gamtos išsaugojimo neteršdami jos dėl išmetamo CO2 ir kitų teršalų į atmosferą.

Kviečiame rajono gyventojus saugiai ir patogiai, drauge tausojant mus supančią aplinką, keliauti regiono maršrutais. Aktualius maršrutų tvarkaraščius rasite www.stops.lt/taurage+.

 

VšĮ “Žaliasis regionas” informacija