Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai, tikrindami, kaip ūkininkai, kurie siekia gauti susietąją paramą už vaisių, uogų ir daržovių auginimą atvirajame grunte, laikosi reikalavimų, įvertina per „NMA agro“ programėlę pateiktas nuotraukas ir tik tada, jei peržiūrėję pateiktas nuotraukas negali įsitikinti, ar laikomasi reikalavimų, atlieka patikrą vietoje. Taip pat primename, jog derliaus nuotraukas dar galima atsiųsti iki spalio 25 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą dieną susietos paramos suma už lauką mažinama 1 proc.
Ūkininkai, deklaruojantys 3 ha ir didesnį vaisių, uogų ir daržovių atvirajame grunte plotą, likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki pirmo derliaus nuėmimo, bet ne vėliau nei iki spalio 1 d., per mobiliąją „NMA agro“ programėlę turėjo pateikti nuotraukas iš kiekvieno lauko kelių skirtingų vietų, kur aiškiai matytųsi užaugintas derlius ir bendras lauko vaizdas.
Pavėluotai nuotraukas per programėlę „NMA agro“ vaisių, uogų ir daržovių augintojai gali pateikti iki spalio 25 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną (savaitgaliai, šventinės dienos ir po jų einanti pirma darbo diena laikomi viena darbo diena) paramos suma mažinama 1 proc.
Jei iš pateiktų nuotraukų nėra aišku, ar yra įvykdyti reikalavimai, NMA atlieka patikras vietoje.
Tais atvejais, kai užauginto derliaus nėra, tačiau nuotraukose matomi, pavyzdžiui, gyvi, nenudžiūvę vaismedžiai, jauni sodinukai (tačiau tame pačiame lauke deklaruojami ne trumpiau nei 3 m.), tai nelaikoma reikalavimų neatitikimu. Jei deklaruotuose laukuose pagal nurodymus iš lauko nepateikiamos nuotraukos, susietoji parama už vaisių, uogų ir daržovių auginimą nemokama.
Po spalio 25 d. pateiktos nuotraukos neadministruojamos, išskyrus atvejus, kai vėlavimą lėmė nuo pareiškėjo valios nepriklausančios aplinkybės, tokiu atveju parama už kiekvieną pavėluotą darbo dieną nemažinama 1 proc.
Informaciją apie programėlės „NMA agro“ panaudojimo galimybes, pranešimo siuntimo, nuotraukų fotografavimo instrukciją bei kitą naudingą informaciją rasite specialioje programėlei skirtoje skiltyje www.nmaagro.lt.
Naudinga informacija

 

NMA informacija