Spalio pirmąjį savaitgalį Šilalėje šurmuliavo tradicinė Šilalės rajono žemdirbių šventė. Puikus oras ir įvairūs pasirodymai į renginį sukvietė išties daug miesto gyventojų ir svečių, kurių laukė seniūnijų ir kaimo bendruomenių išradingai įrengti kiemeliai, atspindintys ne tik Šilalės rajono žemdirbystės tradicijas, bet ir smulkiojo verslo šakas, buvo galima įsigyti įvairių rankdarbių, ūkininkų užaugintų gėrybių ir pagamintų produktų, sodinukų ir kitų prekių bei gaminių.

Šventės metu gyventojai seniūnijų kiemeliuose galėjo ne tik paragauti įvairiausių maisto produktų, bet ir pasiklausyti gyvai atliekamos muzikos, nusifotografuoti ar tiesiog pabendrauti. Jau tradicija tapo Žemdirbių šventės metu rengti gyvūnų gerumo akciją „Ištiesk gerumo ranką beglobiams gyvūnams“, kurios metu žmonės aukojo pinigus, maistą ir kitas gyvūnams reikalingas priemones.

Rudens šventę žemaitiška tarme atidarė renginio vedėjai Virginija Geštautienė ir Zenonas Levickis, kurie pasveikino žemdirbius, pasidžiaugė puikiu šių metų derliumi ir į sceną pakvietė garbingus svečius. Šventės dalyvius sveikino Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis, Administracijos direktorius Gedeminas Sungaila, žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis, Kaimo reikalų ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Virginija Bukauskienė, Seimo narys Jonas Gudauskas, Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio visuomeninis patarėjas Tadas Sadauskis, Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis, Europos Parlamento nario Broniaus Ropės padėjėja Jolanta Vaitiekienė, VšĮ Lietuvos ūkio konsultavimo tarnybos Šilalės biuro vadovė Jūratė Ciparienė, Šilalės ūkininkų sąjungos pirmininkas Aivaras Tamošaitis ir kiti garbingi svečiai.

Kaip ir kasmet įteiktos padėkos ir apdovanojimai už dalyvavimą Gražiausiai tvarkomų sodybų, biudžetinių įstaigų, įmonių teritorijų konkurse. Apdovanotojų sąrašą galite rasti paspaudę čia. Šventės metu taip pat apdovanoti konkursų „Kiečiausias sodininkas 2022“, „Skaniausias sūris“ ir „Skaniausias obuolių pyragas“ nugalėtojai.

Renginio metu koncertavo liaudiškos muzikos kapela „Šilojus“, Šilalės kultūros centro moterų duetas, solistė Renata Gužauskienė, pasirodė šokių kolektyvas „Mainytinis“. Daugybę gyventojų subūrė grupės „Bernužėliai“ koncertas.

Daugiau akimirkų iš šventės galite rasti paspaudę čia.

 

Šilalės rajono savivaldybės administracija