Spalio 6-9 d. Bukarešte, Rumunijoje, vyko baigiamasis Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomosios agentūros finansuotas Erasmus+ sporto smulkių bendradarbiavimo partnerysčių programos PRESS („Promoting Rural Youth Engagement through Sport and Social Inclusion“) partnerių iš Bulgarijos, Rumunijos, Lenkijos, Kipro ir Lietuvos (Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos) susitikimas.

Bukarešte lankėmės savivaldybės jaunimo fondo centre, kur vykdoma įvairi meninė ir  sportinė veikla sostinės bei jos priemiesčių vaikams. Čia apžiūrėjome sporto bazę, mums netgi pasiūlė išbandyti dziudo tatamį. Centras bendradarbiauja su 37 nevyriausybinėmis organizacijomis.

Breneščio miestelyje (3000 gyventojų) pabuvojome „Cezar Nicolau“ technologijos licėjuje. Direktorė aprodė mokyklos sporto bazę, kuri atnaujinta europinių programų lėšomis. Taip pat turėjome galimybę pasportuoti su licėjaus jaunimu sporto salėje.

Keliavome į Rumunijos sportininkų olimpinę bazę, pastatytą 2000 metais Sidnėjaus olimpinėms žaidynėms. Čia ir dabar vyksta futbolo, plaukimo, lauko teniso ir kitos varžybos. Šiame sporto komplekse projekto koordinatorė pristatė projekto veiklą, partneriai išsakė nuomonę apie jo naudą.

Šio susitikimo metu pamatėme naudingų dalykų, kuriuos pabandysime pritaikyti ir mūsų mokykloje per kūno kultūros pamokas ir įvairius sporto renginius.

Su projektu ir visomis veiklomis galima susipažinti projekto interneto puslapyje https://sites.google.com/view/pressproject2022/project-overview?authuser=0

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Europos Komisija negali būti atsakinga už jame pateiktą informaciją.

Ernestas Burčas, mokytojas