Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis ir Prancūzijos Respublikos įmonės SAS „OPI Conseil“, valdančios „Senior Group“ prekės ženklą, padalinio vadovas Rimvydas Vaštakas rugsėjo 15 d. pasirašė Susitarimą Memorandumą dėl bendradarbiavimo kuriant „Senjorų kvartalą“ arba „Miesto tipo“ socialinės globos šeimos tipo namus Šilalės krašte. Šiuo metu svarstoma galimybė tokius namus įsteigti Bijotuose esančiame mokyklos pastate.

Pagal projekto sumanymą, būtų planuojama pastatyti nedideles šeimos namų tipo senjorų rezidencijas, skirtas senyvo amžiaus asmenims, kuriems reikalinga globa. Šių namų aplinka kupina sveikos veiklos, pasitikėjimo ir pagarbos, senjorai čia sensta saugiai. Šiuose namuose senjorams sukuriamas patogus, jiems įprastas gyvenimas, netrikdant jų kasdienės rutinos. Čia jie yra tarsi šeimos narių rate ir mėgaujasi įvairia veikla, specialiai skirta jų psichinei ir fizinei gerovei. Pastatą sudaro du blokai: viename bloke gyventų 5–7 senjorai (visame pastate – 10–14 senjorų). Jų globai būtų taikomi inovatyvūs sveikatos priežiūros valdymo procesai ir modernios technologijos. Įdiegtos architektūrinės ir technologinės inovacijos senoliams užtikrina kokybišką ir įdomų gyvenimo būdą – senjorai visi kartu gyvena kaip viena didelė šeima patogiame ir jaukiame name. Šios rezidencijos, kaip atskiri saugūs senjorų kvartalai, statomos privačių namų rajonuose, siekiant išlaikyti namų stiliaus gyvenamąją aplinką, įvertinant tai, kad senjorai teikia pirmenybę mažiems jaukiems namams, o ne dideliems bendrabučio tipo namams. Taip pat čia gali įsikurti ir yra globojami žmonės, sergantys Alzheimerio liga ir kitomis demencijos rūšimis – jiems pritaikytos specialios programos. „Senior Group“ teikia ir socialinę globą asmens namuose ir gali tapti aktyviu, profesionaliu ir patikimu pagalbininku Savivaldybei šioje srityje.

Savivaldybė savo įgaliojimų ir kompetencijų ribose bendradarbiaudama su projekto kūrėjais teiks reikalingą informaciją apie pasirinkto žemės sklypo atitikimą numatomai veiklai, jo tinkamumą rengti numatytus architektūrinio planavimo ir statybinius darbus. Siekiant gyventojų pritarimo projekto įgyvendinimui, talkins „Senior Group“ atstovams diskusijose su visuomene. Įstatymais numatyta tvarka teiks socialinės globos finansavimą už teikiamas paslaugas įstaigoje globojamiems senyvo amžiaus asmenims.

Susitikimo metu meras Algirdas Meiženis pasidžiaugė, jog pasirašius šį ketinimų protokolą, bus siekiame mūsų krašte plėsti senelių globos namų veiklą ir galbūt įveiklinti Bijotų mokyklos pastatą, kuriame galėtų gyventi mūsų krašto senjorai, kuriems reikalinga globa.

Jei toks projektas bus įgyvendinamas, pirmieji senjorai tokiuose namuose tikėtina galėtų apsigyventi po pusantrų ar dviejų metų. Juose būtų galima apgyvendinti iki 80 senelių bei įsteigti iki 30 darbo vietų.

Memorandumo pasirašymo ceremonijoje taip pat dalyvavo mero pavaduotoja Lineta Dargienė, Administracijos direktorius Gedeminas Sungaila, jo pavaduotojas Virginijus Kvederys ir mero patarėjas Tadas Bartkus.

 

Šilalės rajono savivaldybės administracija