Liepos 1-ąją Šilalėje lankėsi ir su Šilalės rajono savivaldybės vadovais ir specialistais susitiko Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Gudauskas ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus. Vizito savivaldybėje metu aptarti socialinės srities savivaldybės investiciniai projektai, kartu su ukrainiečių bendruomenės atstove aptarti jų bendruomenei aktualūs klausimai. Prieš susitikimą savivaldybėje svečiai lankėsi Kaltinėnų ir Kvėdarnos parapijų senelių globos namuose, dalyvavo Šilalės švietimo pagalbos tarnybos surengtame vaikų patyriminės stovyklos uždarymo renginyje, susitiko su Žadeikių senjorų dienos centro „Šventai“ įkūrėjais ir lankytojais.

Susitikimo savivaldybėje metu savivaldybės atstovai svečiams papasakojo, jog susiduria su socialinių būstų įsigijimo problema – poreikis jiems yra nemažas, tačiau nėra pasiūlos. Taip pat aptartas klausimas dėl vaikų dienos centrų įsteigimo Upynoje ir Kvėdarnoje. Upynoje šis centras turėtų būti įrengiamas buvusios mokyklos patalpose, prie sporto salės, artimiausiu metu planuojamas rangos darbų pirkimas. Kvėdarnoje tokios patalpos taip pat turėtų būti įrengiamas mokyklos patalpose, darbų technologijų kabinete. Mokyklos bendruomenė yra išreiškusi poreikį šio kabineto patalpomis naudotis pamokų metu, o po jų kabinetą perleisti vaikų dienos centro lankytojams. Šiuo metu ieškoma sprendimų, kaip suderinti šias dvi veiklas. Kaip viena didžiausių problemų išskirta būsto, skirto bendruomeninių vaikų globos namų steigimui, įsigijimas. Toks būstas turi atitikti tam tikrus reikalavimus: turi būti ne mažesnis nei 120 kv. m, jo nusidėvėjimas ne didesnis nei 60 proc. ir kt. Šilalės rajono rinkoje tokių būstų kainos svyruoja nuo 170 tūkst. eurų, savivaldybė tokiam būstui įsigyti numačiusi 65 tūkst. eurų, jo remontui dar 35 tūkst. Savivaldybė nuolat teikia kvietimus gyventojams teikti pasiūlymus tokiam būstui įsigyti, tačiau arba jų nesulaukiama arba pasiūlymas neatitinka keliamų reikalavimų. Šiuo metu svarstomas klausimas dėl galimybės patiems statyti arba įsigyti nebaigtos statybos namą, tačiau tam būtų būtinas papildomas finansavimas. Taip pat aptarti ir kiti įgyvendinami ar planuojami įgyvendinti projektai socialinėje srityje.

Diskusija savivaldybėje baigta pokalbiu apie Šilalės rajone apsistojusių ukrainiečių problemas dėl laikinojo apgyvendinimo, įdarbinimo, nuolatinių leidimų gyventi Lietuvoje išdavimo, paramos priemones ir kt.

Susitikime su Seimo nariu ir viceministru dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis, jo pavaduotoja Lineta Dargienė, Administracijos direktorius Gedeminas Sungaila, jo pavaduotojas Virginijus Kvederys, Tarybos narės Raimundė Gečienė ir Rima Norvilienė, Investicijų ir statybos, Turto ir socialinės paramos skyrių specialistai, Savivaldybės gydytoja Dalė Briedienė, Ukrainiečių bendruomenės Šilalėje vadovė Zoya Kharaminskaya.

Šilalės rajono savivaldybės administracija