2022 m. liepos 7-10 dienomis Bulgarijoje Karlovo mieste vyko antrasis Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomosios agentūros finansuotas Erasmus+ sporto smulkių bendradarbiavimo partnerysčių programos projekto PRESS („Promoting Rural Youth Engagement through Sport and Social Inclusion”) partnerių susitikimas.

Grupės iš Bulgarijos, Lenkijos, Kipro, Rumunijos ir Lietuvos, Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos, pirmiausia užkopė iki Karlovo kalnuose stovinčio kryžiaus. Tai ne tik puiki proga pajudėti, pakvėpuoti grynu oru, bet ir galimybė iš viršaus pasigrožėti Rožių slėniu.

Lankydamiesi Dubenės, Voynyagovo, Klimento kaimuose pamatėme, kokias galimybes sportuoti turi jaunimas, Banya miestelyje stebėjome vaikų plaukimo treniruotes atvirame, net visą žiemą veikiančiame mineralinio vandens baseine.

Kelionės metu vis neapleido mintis, kad fizinės veiklos formų ir sporto šakų pasirinkimo galimybės nedžiugina: apie 20 tūkst. gyventojų Karlovas turi plaukimo baseiną, stadioną,  kaimuose yra atvirų treniruoklių aikštynų, bet niekur neišvydome mums įprastų krepšinio ir tinklinio aikštelių. Tuomet lieka vaikščiojimas, važinėjimas dviračiu. Žinoma, pamatėme ne viską, bet, gyventojų nuomone, savivaldybė turėtų daugiau padirbėti nustatant ir įgyvendinant sporto politiką.

Baigiantis susitikimui Jaunimo centro salėje partneriai pasidalijo informacija apie organizuotas veiklas, aptarė artimiausius darbus – tyrimą apie kaimo jaunimo galimybes užsiimti aktyvia fizine veikla ir artėjantį susitikimą Lietuvoje.

Su projektu ir visomis veiklomis galima susipažinti projekto interneto puslapyje https://sites.google.com/view/pressproject2022/project-overview?authuser=0

Ši informacija yra tik mano asmeninė nuomonė, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

Stasys Baubkus, direktorius