Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis ir mero pavaduotoja Lineta Dargienė birželio 2 dieną pasveikino Bilionių seniūnijos Gulbių kaimo gyventoją Anicetą Balčiutę su 100-mečio jubiliejumi. Meras A. Meiženis sveikindamas ilgaamžę akcentavo, kad gatvėje sutikęs niekada nebūtų įtaręs, kad gerbiamajai Anicetai šimtas metų, nes atrodo tikrai bent penkiolika metų jaunesnė, palinkėjo sveikatos, geros nuotaikos ir, žinoma, dar ilgai gyventi. Vicemerė L. Dargienė įteikdama dovanų šiltą pledą akcentavo, kad esant šiemečiam orui tai reikalinga dovana ir  palinkėjo, kad sulauktų ir 110 jubiliejaus. Jubiliatė A. Balčiutė paantrino, kad neprisimena per savo ilgą gyvenimą tokio šalto pavasario ir vasaros pradžios.

Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Saulius Katkus sveikindamas šimtametę Anicetą padovanojo rožinį, sakydamas, kad tai tikra garantija į dar penkerius gyvenimo metus. Palinkėjo  Dievo globos, nes sveikata to dalis.

Šilalės ligoninės direktorius Osvaldas Šarmavičius sveikindamas pabrėžė, kad A. Balčiutė – tai gyva šimtametė Lietuvos istorija nuo 1922 metų. Direktorius dėkojo Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus kolektyvui, kur yra susidaręs ryšys tarp personalo ir pacientų.  Čia 3,5 metų rūpinamasi jos sveikata,  priežiūra ir Aniceta neiškeičia šios gydymo įstaigos į kitą.

Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėja, vidaus ligų gydytoja Reda Butvidienė viso skyriaus vardu linkėjo stiprios sveikatos jų skyriaus šimtametei A. Balčiutei, sakydama, kad ji yra šio skyriaus tikėjimo vedlė, nes kiekvieną rytą pradeda malda.

Bilionių seniūnijos seniūnė Loreta Daukantienė sakė, kad per keturiolika darbo metų seniūnijoje kartu su socialine darbuotoja Nijole Viliušiene dažnai tekdavo aplankyti A. Balčiutę. Ji galėtų būti pavyzdys, kaip tvarkingai ir gražiai puoselėti savo namus ir aplinką apie juos.

Visų giminaičių vardu šimtametę pasveikino Loreta Martinavičienė – Anicetos sesers Marijos anūkė.

Dar šviesios atminties jubiliatė sakė, kad smagu visada buvo dirbti, nors ir sunku buvo laukininkystės brigadoje kolūkyje, tačiau visi gražiai tarpusavyje bendraudavo. Laikė savo ūkelyje,  kol sveikata leido, porą karvučių, darydavo ,,lydinius“ sūrius iš jų pieno. Įstrigo jos žodžiai: ,,visą gyvenimą džiaugiausi, jokio blogumo nejaučiau nei dėl ko“. Klausydamas šių šimtametės žodžių galvoji, kokia tvirta moteris, juk patyrė ir gaisrą, bet vėl atsistatė namus, ir vienintelio sūnaus netektį. Aniceta dėkojo visiems pasveikinusiems ir kalbėjo, kad esanti labai laiminga, nes niekada dar nebuvo sulaukusi tiek sveikinimų ir tokios pagarbos.

 

Mero patarėja Asta Gestautienė