Gegužės 30 – birželio 3 dienomis vyko Erasmus+ projekto „ECHOSET” mobilumo veiklos Lenkijoje. Penki Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojos R. Štėrienės, gimnazijos direktoriaus J. Žymančiaus ir direktoriaus pavaduotojo administracijos ir ūkio reikalams S. Maco, dalyvavo baigiamajame projekto susitikime.

Programą pradėjome Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur aplankėme architektūrinius  ir kultūrinius paminklus, susipažinome su miesto istorija, ypač pribloškė tai, kad didžioji dalis miesto karo metu buvo sugriauta, o po karo atstatyta iš naujo.

Mūsų mokiniai, kartu su partneriais iš Lenkijos, Vokietijos, Ispanijos ir Kroatijos dalyvavo bendrose projekto veiklose. Pirmiausia susipažinome su Lubartovo miesto mokykla, jos tradicijomis, apžiūrėjome klases ir sporto aikštynus. Taip pat dalyvavome praktiniuose užsiėmimuose. Mokiniai ir mokytojai kepė tradicinius lenkiškus patiekalus: cebuliazsh ir kogut. Visiems projekto partneriams labai patiko piešimas ant stiklo, o nupieštus paveikslus parsivežėm namo.

Savaitė buvo turininga ne tik veiklomis, bet ir išvykomis. Susipažinome su Lubartovo miesteliu, Liublinu, vykome į Polesės nacionalinį parką, žinomą dėl savo gyvūnijos ir augalijos įvairovės, vaikščiojome pažintiniais takais.

Šio projekto metu mokiniai ne tik susipažino su kitų šalių istorija, tradicijomis, bet ir įgavo bendravimo įgūdžių, pasitikėjimo savimi, išmoko dirbti komandoje su skirtingų tautybių atstovais. Tai dar labiau sustiprino jų motyvaciją mokytis anglų kalbos ir dalyvauti kituose projektuose.

 

Šis projektas yra finansuojamas iš Europos komisijos „Erasmus+“ programos

Anglų kalbos vyr. mokytoja Rita Štėrienė