Šilalės rajono savivaldybės administracija gegužės 19 d. paskelbė gyventojų apklausą, kurioje gyventojų buvo klausiama, ar jie pritaria, jog būtų demontuotas Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje esantis monumentas. Paskutinė apklausos diena – birželio 1-oji. Iš viso apklausoje dalyvavo ir savo nuomonę išreiškė 1016 gyventojų.

Į klausimą „Ar pritariate, kad būtų demontuotas monumentas“ teigiamai atsakė 626 apklaustųjų (61,6 proc.), neigiamai – 152 apklaustieji (15 proc.), 15 apklaustųjų (1,5 proc.) nurodė nežinantys, ar monumentą reikėtų demontuoti, likę 223 apklausoje dalyvavusių gyventojų (21,9 proc.) nurodė, jog monumentas jiems netrukdo.

Planuojama, jog dėl monumento likimo, atsižvelgiant į gyventojų apklausos rezultatus, bus sprendžiama Šilalės rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu. Atkreipiamas dėmesys, jog Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje esančios antkapinės memorialinės lentelės išliks, svarstomas klausimas tik dėl kapinių centre esančio monumento demontavimo.

 

Šilalės rajono savivaldybės administracija