Gegužės 2-6 dienomis vyko Erasmus+ projekto „Connected by Knowledge” mobilumo veiklos Italijoje. Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos devynių mokinių grupė, lydima neformaliojo švietimo mokytojos E. Pinčienės ir biologijos-chemijos mokytojos J. Alminienės, gegužės 1 dieną, sekmadienį, išvyko į Italiją, San Vito dei Normanni miesto Don Vincenzo Meo mokyklą. Savaitė prasidėjo nuo projekto šalių: Italijos, Ispanijos, Graikijos ir Lietuvos komandų prisistatymų, susipažinimo veiklų.  Kadangi pagrindinis projekto siekis – suteikti galimybių mokytojams, mokiniams plėtoti skaitmeninio raštingumo įgūdžius, užtikrinti įtrauktį nuotolinio mokymo(si) metu, kurti ir įgalinti naudotis aukštos kokybės skaitmeniniu turiniu bei novatoriškomis priemonėmis, jau pirmo susitikimo metu mokiniai dirbo grupėse, kur turėjo sukurti ir improvizuoti situaciją apie nesaugų internetą. Kitomis dienomis mokiniai grupėse atlikinėjo užduotis „Classroom“ platformoje. Naudodamiesi „App inventor“ instrukcijomis visų šalių mokiniai bandė sukurti programėlę.

Projekto Erasmus+ ,,Connected by Knowledge“ įgyvendinimo metu atvykusių šalių atstovai susipažino su pietinės Italijos miestų architektūra, muziejais, unikaliu kraštovaizdžiu, tradicijomis. Mokiniai keliaudami turėjo užduotį ne tik grožėtis vaizdais, bet ir fotografuoti, filmuoti Italijos architektūrą, eksponatus muziejuje, gamtos vaizdus prie Adrijos jūros.

Šios savaitės Italijoje metu projekto Erasmus+ ,,Conected by Knowledge“ dalyviai įgijo patirties, kaip dirbti „Classroom“ platformoje, išmoko kurti programėles su „App inventor“ įrankiu, susipažino su ispanais, graikais, italais ir jų šeimomis, Italijos istorija ir architektūra. Labiausiai visus sužavėjo italų šiltas priėmimas, rūpestingumas ir veiklų gausa. Džiaugiamės projekto dalyvių iš Graikijos, Ispanijos, Italijos nuoširdžiu bendravimu ir bendradarbiavimu.

Projekto dalyvė, 7 klasės mokinė Urtė Jorūdaitė

Nuotraukos Elenos Pinčienės