Ketvirtadienį, vasario 10 d., Šilalėje kartu su komanda lankėsi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Susitikimo metu ministrei pristatyta Šilalės rajono švietimo būklė, kalbėta apie pertvarkas švietimo srityje, mokyklų tinklų stiprinimą, įtraukujį ugdymą, diskutuota apie „Tūkstantmečio mokyklų“ programą, jos įgyvendinimo galimybes ir perspektyvas.

Ministrės vizitas prasidėjo nuo apsilankymo Šilalės rajono savivaldybėje, kur kartu su Šilalės rajono savivaldybės vadovais, savivaldybės specialistais, Šilalės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir teisėtvarkos komiteto nariais buvo aptarta Šilalės rajono švietimo būklė, kylančios problemos ir pasiekimai. Ministrė savivaldybės atstovams pristatė „Tūkstantmečio mokyklų“  programą, kuria siekiama mažinti mokymosi sąlygų ir pasiekimų atotrūkį tarp savivaldybių ir tarp skirtingų tos pačios savivaldybės mokyklų, atnaujinti ir sustiprinti jau veikiančias mokyklas, kad visi vaikai turėtų geriausias sąlygas mokytis, nesvarbu, kokioje aplinkoje jie auga. Prie šios programos planuoja prisijungti ir Šilalės rajono savivaldybė.

Vėliau J. Šiugždinienė lankėsi Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje, kur susitiko su Šilalės švietimo įstaigų, gimnazijų tarybų, gimnazijų mokytojų tarybų, metodinių tarybų atstovais. Susitikime taip pat dalyvavo ir Savivaldybės vadovai. Čia taip pat pratęsta diskusija apie „Tūkstantmečio mokyklų“ programą. Susitikime dalyvavę švietimų įstaigų atstovai išsakė savo lūkesčius ir nuogąstavimą dėl šios programos, taip pat aptartos ir kitos švietimo aktualijos. Susitikimo metu kalbėta apie moksleivių pavėžėjimo į švietimo įstaigas problemą, apie psichologų, logopedų ir specialiųjų pedagogų poreikį, apsvarstyta galimybė steigti šių specialistų mobiliąją komandą.

Šių metų vasario 4 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pasirašė įsakymą dėl 1 850 000 Eur skyrimo Laisvalaikio ir sporto komplekso sporto salės statybai. Būtent šiame komplekse ir baigtas ministrės vizitas Šilalėje. J. Šiugždinienei aprodytos jau statomos patalpos, papasakota apie numatomus darbus, taip pat aprodytos baseino patalpos.

Susitikime su ministre dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis, jo pavaduotoja Lineta Dargienė, Administracijos direktorius Gedeminas Sungaila, jo pavaduotojas Virginijus Kvederys, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rasa Kuzminskaitė, Seimo narys Jonas Gudauskas, Šilalės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir teisėtvarkos komiteto nariai: Erika Gargasė, Rima Norvilienė ir Vytautas Jucius.

 

 

Veiklos administravimo skyriaus
atstovė spaudai Rūta Budrė