Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis padėką ir gėles įteikė Šilalės mieste įsikūrusiai Ritai Klimbienei. Prieš dešimt metų pradėjusi savo sodybos kūrimą tuščiame sklype, R. Klimbienė čia gyvena aštunti metai. Šis namas tapo sodybos šeimininkės ne tik gyvenamąja, bet ir darbo vieta. Sodybos puoselėjimo tradiciją  Klimbienė „atsinešė“ į Šilalę iš Vingininkų, anksčiau ten  Ritos sodyba taip pat buvo pastebėta ir apdovanota. Ne dėl apdovanojimų puošia savo aplinką šeimininkė, o todėl, kad jai tai malonus, atpalaiduojantis ir priverčiantis pamiršti dienos nuovargį užsiėmimas, ypač, kai išėjusi į lauką ar prisėdusi prie lango džiaugiasi savo darbo vaisiais.

Mėgstamas sodybos puošimo elementas – akmenys ir spygliuočiai. Gėles alpinariumuose augina tik daugiametes, o vienmetes sodina į vazonus ir būtinai tik ryškias, vienspalves. Žolės pjovimą Rita vadina ne darbu, o sąmoningu sportu.

Naujausia sodybos puošmena – angelas. Tai vienas Vilniaus angelų kūrėjo Vaido Ramoškos angelų. Jam vietą ant namo išrinko pats skulptorius. V. Ramoškai atrodė, kad angelas gražiausiai žiūrisi būtent ten. Visus savo sukurtus angelus jis vadina savo vaikais ir tarp kelių šimtų po pasaulį pasklidusių nėra dviejų vienodų.

Su vaikais siejama ir nauja šeimos tradicija – gimus anūkui per krikštynas pasodinti ąžuoliuką, gimus anūkei – liepaitę. Ąžuoliukas jau leidžia šaknis sodyboje, o liepaitė bus sodinama per anūkės krikštynas.

Kaip sakė Rita, prižiūrėti aplinką yra jos genuose. Jos mama net savo negyvenamoje sodyboje sodindavo gėles po namo langais ir palei takelius ir nupjaudavo žolę, kad ir negyvenama sodyba alsuotu gyvybe.

 

Mero patarėja Asta Gestautienė