Spalio 16 d. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pradėjo ūkininkams mokėti tiesioginių išmokų avansinę dalį. Per dvi dienas pareiškėjams pervesta 91,5 mln. Eur paramos.
Tiesioginių išmokų avansas pasiekė 75 tūkst. paramos gavėjų, o tai sudaro 63 proc. pareiškėjų, šiais metais deklaravusių žemės ūkio naudmenas. Per dvi dienas NMA išmokėjo 91,5 mln. Eur avanso pareiškėjams pagal šias paramos schemas: ­pagrindinė tiesioginė išmoka, išmoka už pirmuosius hektarus, žalinimo išmoka, išmoka jauniesiems ūkininkams, susietoji parama – už daržovių auginimą, už vaisių ir uogų auginimą atvirame grunte, už baltyminių augalų auginimą, už cukrinius runkelius, sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus.
Šią savaitę NMA toliau tęsia tiesioginių išmokų avanso mokėjimus, avansinės paramos dalies turėtų sulaukti ir pareiškėjai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų (KPP) programos priemones  „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ bei „Ekologinis ūkininkavimas“.
Atkreipiame dėmesį į tai, kad dalis NMA atliktų pavedimų sugrįžta, todėl svarbu, kad pareiškėjai suskubtų pasitikrinti, ar nėra pasikeitę paraiškoje nurodyti banko duomenys. Paprastai ir lengvai tai galima padaryti prisijungus prie NMA informacinio portalo.
Informaciniame portale pareiškėjai gali stebėti savo pateiktų paraiškų administracinę būseną. Paspaudę 2021 m. pateiktos paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos nuorodą, ūkininkai gali matyti ir jiems planuojamus avansų išmokėjimo laikotarpius.
Taip pat apie išmokų avanso mokėjimo terminus galima sužinoti NMA bendruoju informacijos teikimo telefonu (8 5) 252 6999 arba trumpuoju numeriu 1841 (paskambinus spausti „1“). Robotas skambinančiajam pateiks aiškią ir tikslią informaciją, jei tik pareiškėjas skambins iš paraiškoje nurodyto telefono numerio.
NMA informacija