Vakar, rugsėjo 13 d., Šilalės rajone lankėsi žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai, Lietuvos pieno gamintojų asociacijos pirmininkas Jonas Vilionis ir kooperatyvo „Pieno gėlė“ pirmininkas Jonas Kuzminskas. Su svečiais susitiko Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius Tadas Bartkus, Kaimo reikalų ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Virginija Bukauskienė ir žemės ūkio specialistas Vydas Stasytis.

Vizitas prasidėjo nuo apsilankymo viename ryškiausių turizmo objektų – Dionizo Poškos Baublių muziejuje. Tai daugiau nei 200 metų istoriją skaičiuojantis pirmasis Lietuvos muziejus.

Svečių vizitas tęsėsi Bijotų seniūnijoje įsikūrusiuose Valento Grybo ir Petro Skrodenio pienininkystės ūkiuose. V. Grybo ūkyje iš viso auginama 90 galvijų, o P. Skrodenio – 222 galvijai. Ūkininkai svečiams aprodė savo ūkius, išsakė problemas, pateikė pasiūlymus, kalbėjo apie ateities planus ir perspektyvas, aptarė kitus aktualius klausimus.

Vėliau svečiai išvyko į susitikimus su ūkininkais iš Rietavo ir Plungės rajonų. Vizitas baigtas situacijos Lietuvos pienininkystės sektoriuje aptarimu Plungės Oginskių rūmuose.

 

Rūta Budrė,
Veiklos administravimo skyriaus atstovė spaudai