Gegužės 6 d. Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius Valdemaras Jasevičius susitiko su Varnių regioninio parko specialistu Andriumi Bajorūnu, Laukuvos Šv. Kryžiaus Atradimo parapijos pastoracinės tarybos pirmininku Kęstučiu Auškalniu ir  Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus kultūrinės ir turistinės veiklos vadybininke Aurelija Jurčiene. Susitikimo metu kalbėta apie Camino Lituano – 500 kilometrų šiuolaikinį piligrimų kelią, besidriekiantį per visą Lietuvą ir prisijungiantį prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo. Tikėtina, kad dar šiemet piligriminis kelias nusidrieks per Varnius, Laukuvą, Bilionius ir Šilalę. Maršrutas dar gali keistis.

Camino Lituano keliaujantys piligrimai aplanko bažnyčias, koplyčias, šventvietes, piliakalnius, pažintinius takus, apžvalgos bokštus, archeologijos, gamtos paminklus, muziejus, dvarus, istorinio ir kultūrinio paveldo vietas. Todėl kartu su šios iniciatyvos organizatoriais buvo aptartos projekto įgyvendinimo Šilalės r. savivaldybėje galimybės, kelio – maršruto per rajono savivaldybę parinkimo, žymėjimo, viešinimo ir kiti klausimai, sutarta, jog artimiausiu metu bus pateiktas lankytinų objektų sąrašas.

Camino Lituano šia iniciatyva siekia sukurti kokybišką ir įdomų šiuolaikinės piligrimystės kelią, kuris atspindėtų tradicinę Šv. Jokūbo kelio koncepciją ir filosofiją bei reprezentuotų Lietuvą, skatinti aktyvų gyvenimo būdą ir domėjimąsi Lietuvos istorija bei kultūra, pritraukti į Lietuvą piligrimus iš užsienio. Taip pat siekiama įtraukti kuo daugiau žmonių į Lietuvos, kaip turizmui patrauklios šalies, įvaizdžio formavimą ir skleisti piligrimystės idėjas ir tradicijas Lietuvoje.

Šios iniciatyvos dėka rajono gyventojai turėtų gauti ekonominės naudos, nes žygeiviams bus reikalinga nakvynė, maitinomo ir kitos paslaugos.

Veiklos administravimo skyriaus atstovė spaudai