Esant sudėtingai situacijai dėl sergamumo COVID-19 liga, Lietuvoje vis dar tęsiasi  karantinas. Tam, kad gyventojų sveikata būtų apsaugota ir galėtume gyventi įprastomis sąlygomis, reikalinga pasiekti reikiamą imuniteto virusui lygį. Tuomet bus galima saugiai susitikti su savo artimaisiais, atnaujinti veiklas, socializuotis susidarys sąlygos  greičiau užbaigti karantiną.

Primename, jog įsigaliojo atnaujinta vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) tvarka, leidžianti gyventojams pasirinkti, kurio gamintojo vakcina skiepytis. Nepaskiepyti asmenys, priklausantys anksčiau vakcinuotoms prioritetinėms grupėms, pasiskiepyti gali bet kuriuo metu, kai tik pareikš norą. Tačiau norimą vakciną žemesnių prioritetų gyventojai gali rinktis tik tuomet, kai jau paskiepyta didžioji dauguma aukštesnių prioritetų gyventojų.

Kviečiami vakcinuotis gyventojai informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisakys siūlomos vakcinos – su juo bus susisiekiama vėliau, kai vakcinavimo centre atsiras galimybė vakcinuotis kito gamintojo vakcina.

Primename abiturientams apie jiems sudarytą galimybę skiepytis. Kuo daugiau ir greičiau pasiskiepys abiturientų ir mokytojų, tuo didesnė tikimybė, kad jie sugrįš į klases.

Taip pat dar kartą raginame vyresnius nei 65 metų amžiaus Šilalės rajono gyventojus, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių atsisakė skiepo nuo COVID-19 (koronaviruso infekcijos), ar dėl kokių nors priežasčių nepasiskiepijo anksčiau, kai buvo kviečiami skiepytis, susisiekti su savo gydymo įstaiga ir šeimos gydytoju bei pakartotinai registruotis skiepijimui. Užsiregistravę asmenys bus informuojami dėl tikslaus atvykimo laiko. Šio prioriteto (65 m. ir vyresni) gyventojai gali rinktis norimą vakciną.

Virš 65 metų gyventojai ar neįgalieji, neturintys galimybių atvykti į skiepijimo centrą pasiskiepyti, gali kreiptis į seniūnijų socialinius darbuotojus, į Šilalės rajono socialinių paslaugų namų socialinius darbuotojus, į Šilalės rajono savivaldybės administracijos Turto ir socialinės paramos skyrių dėl atvežimo skiepytis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Šilalės rajono savivaldybės administracija