Švietimo, mokslo ir sporto ministerija didžiuojasi ilgalaikiu bendradarbiavimu ir informuoja apie Japonijos ambasados skelbiamą konkursą jauniems pedagogams Japonijos vyriausybės finansuojamoms studijoms Japonijoje pagal mokytojų profesinio tobulinimosi programą.

Jauni Lietuvos mokytojai kviečiami teikti paraiškas Japonijos švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministerijos (Monbukagakusho: MEXT) finansuojamoms studijoms Japonijoje ir pasinaudoti puikia galimybe ne tik įgyti naujų kompetencijų, bet ir susipažinti su paslaptinga, senąsias tradicijas išsaugojusia, bet ir šiuolaikiška šalies švietimo sistema ir kultūra.

Mokytojų profesinio tobulinimosi stipendija skiriama laikotarpiui, reikalingam pabaigti pasirinktą studijų kursą Japonijoje nuo 2021 m. spalio iki 2023 m. kovo mėn. Pagrindiniai reikalavimai pretendentams – anglų kalbos žinios, ne mažesnė nei 5 metų mokytojo darbo patirtis pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo įstaigoje arba įstaigoje, rengiančioje mokytojus, amžius – iki 35-erių metų.

Išsamią informaciją ir elektroninę paraiškos formą rasite Japonijos ambasados tinklapyje: https://www.lt.emb-japan.go.jp/itpr_lt/jpgov_scholarship.html#mokytoju.

Paraiškos dokumentus, nurodytus programos aprašo „Application guidelines“ skyriuje, mokytojai turėtų pateikti paštu adresu: M. K. Čiurlionio g. 82B, LT-03100 Vilnius. Ant voko su dokumentais būtina nurodyti „MEXT Mokytojų profesinio tobulinimosi programa“. Dokumentai, atkeliavę į Japonijos ambasadą vėliau nei 2021 m. vasario 18 d. 17.00 val., svarstomi nebus. El. paštu dokumentai nepriimami.

Reikalavimus atitinkantys kandidatai 2021 m. vasario pabaigoje bus kviečiami laikyti anglų ir japonų kalbos egzaminų bei į pokalbį su komisija Vilniuje. (Laikant egzaminą japonų kalbos žinios nėra būtinos, tačiau šios kalbos bus privaloma mokytis nuvykus į Japoniją).

Apie tikslų egzamino laiką bei vietą kandidatai bus informuojami asmeniškai.
Iškilus klausimams, galima teirautis telefonu Vilniuje (85) 230 3855 arba elektroninio pašto adresu: culture@vn.mofa.go.jp. Galutinė dokumentų pateikimo data – 2021 m. vasario 18 d. (iki 17 val.).

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius
Parengta pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją