Šilalės rajono savivaldybė

Šilalės rajono savivaldybės administracija J. Basanavičiaus g. 2 LT-75138 Šilalė Tel.: +370 449 76114 Faks.: +370 449 76 118 El. paštas info@silale.lt

Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre Kodas 188773720


Meras

JONAS GUDAUSKAS
Renginių kalendorius
Rugsėjis
    2017     
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Renginiai
Nacionalinio Kauno dramos teatro gastrolės
2017-09-27 18:00
Trukmė: 1 val.
Adresas:  Šilalės kultūros centras, J. Basanavičiaus g. 12
Ištiesk gerumo ranką beglobiams gyvūnams
2017-09-30 10:00
Trukmė: 3 val.
Adresas:  Prie Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Basanavičiaus g. 15, Šilalė
Tradicinė derliaus šventė Šilalėje
2017-09-30 10:00
Trukmė: 5 val.
Adresas:  Jono Basanavičiaus g., Šilalė

Šilalė šoko kartu su visa Lietuva

Jau trečią kartą šilališkiai dalyvavo etninėje akcijoje „Visa Lietuva šoka“. Akcijos tikslas – per tradicinius šokius vienyti bendruomenes, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą. Renginio vedėja Ilona Raudonienė, su visais dalyviais pasisveikinusi, nenusiminė, kad dėl blogo oro renginį teko perkelti į Šilalės kultūros centro fojė ir nuoširdžiai pasidžiaugė gražia akcija, kuri vyksta jau trečius metus ir pritraukia vis daugiau žmonių, norinčių išmokti šokti folklorinius šokius.

Smagiai užgrojus jungtinei Šilalės kapelai pirmąjį šokį, sujudo visi susirinkę, dauguma pasipuošę tautiniais kostiumais, nes 2017 m. paskelbti Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metais. Šoko ne tik jaunimas ir vyresnieji, bet ir patys mažiausi Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ auklėtiniai su savo vadovėmis.

 

 

 

   
     
   
     
   
     
   
     
   

18.00 val. kartu su visa Lietuva  šilališkiai taip pat suko „Suktinį“, o rato viduryje, kaip šokti, rodė Šilalės kultūros centro jaunimo folkloro ansamblio „Gers smuoks“ pora Laura Raudoniūtė ir Jonas Gudauskas bei Šilalės meras Jonas Gudauskas su žmona Zita. Smagiai pasišokę, pasivaišinę arbata ir sausainiais, visi sugužėjo į salę.

 

Šilalės meras Jonas Gudauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rasa Kuzminskaitė, jos pavaduotoja kultūrai Jovita Voverienė bei Šilalės kultūros centro direktorė įteikė  Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštus I –ąją vietą Tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų konkurse „Visa mokykla šoka“ laimėjusioms Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijai ir Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijai.

 

 Specialusis prizas – Lietuvos nacionalinio kultūros centro padėka – už tradicinių šokių sklaidą rajono ugdymo įstaigose atiteko Šilalės kultūros centrui.

 

 Padėkos raštai įteikti ir Kvėdarnos K. Jauniaus, Kaltinėnų A. Stulginskio, Laukuvos N. Vėliaus, Pajūrio St. Biržiškio gimnazijoms, Žadeikių, Pajūralio, Obelyno pagrindinėms mokykloms, Kvėdarnos Pr. Liatuko pradinei mokyklai, Upynos St. Girėno mokyklai bei Šilalės lopšeliui-darželiui „Žiogelis“.

 

Padėkos už dalyvavimą akcijoje „Visa Lietuva šoka“ įteiktos ir Kvėdarnos, Pajūralio, Pajūrio, Laukuvos bei Šilalės mėgėjų meno kolektyvams, Šilalės meno mokyklos studijai „Lokysta“. 

 

Tradicinių šokių ambasadorių grupės dalyviams (jiems vadovavo Irmina Kėblienė, Jolanta Kažukauskienė, Ilona Raudonienė, Guoda Juškaitė), kurie vyko į visas Šilalės rajono švietimo įstaigas ir mokė folklorinių šokių, įteiktos padėkos ir USB raktai, o visiems dalyvavusiems kolektyvams  –  UAB „ Molupis ir ko“ saldžios dovanos.

 

 Po apdovanojimų dalyviai galėjo pasidžiaugti labiausiai laukta Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Švietimo ir mokslo ministerijos dovana nugalėtojams – ansamblio „Jonis“ koncertu.

 

Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams: Šilalės rajono savivaldybei, VšĮ „Etnoklubas“,  UAB „Molupis ir ko“, UAB „Eurobiuras“, kavinei „Ugnija“ , informaciniams rėmėjams „Šilalės artojas“, „Šilalės naujienos“ bei visiems, prisidėjusiems prie  gražios akcijos „Visa Lietuva šoka“.

 

Tikimės, kad kitais metais atsiras daugiau entuziastų, norinčių dalyvauti konkurse „Visa mokykla šoka“ bei tradicinėje etninėje akcijoje „Visa Lietuva šoka“.

 

Informaciją pateikė Šilalės r. sav. kultūros centras.
Nuotraukos Stasio Čekio, Guodos Juškaitės, Ingridos Vitkutės