Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Į pradžią
ŠILALĖS RAJONO
SAVIVALDYBĖ


Šilalės rajono savivaldybės administracija
J. Basanavičiaus g. 2,
LT-75138 Šilalė
Tel.: +370 449 76114
Faks.: +370 449 76 118
El. paštas info@silale.lt


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas 188773720
 

 

 

 
 
 
Naujienos
Šilalės r. Pajūralio pagrindinės mokyklos projekto dalyviai Suomijoje
2017-03-13

Vasario 19-25 dienomis Šilalės r. Pajūralio pagrindinės mokyklos mokinės: Greta Zakaraitė, Deimantė Žvirblytė, Jovita Guogaitė, lydimos kūno kultūros mokytojos Mildos Galdikaitės-Mikašauskienės ir projekto „Self-organised healthy sport“ koordinatoriaus Virginijaus Šiaudvyčio, vyko į antrąjį tarptautinį susitikimą Kuopijo mieste Suomijoje.

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

Nors atvykome vėlai naktį, tačiau buvome puikiai sutikti. Suomių vaikų tėvai išsivežė mūsų bei kartu atvykusius ispanų mokinius ir apgyvendinto savo šeimose. O mes, mokytojai, įsikūrėme viešbutyje netoli Pujo bokšto, kur vyksta tarptautinės slidinėjimo nuo tramplino varžybos.

Pirmoji projekto diena prasidėjo Hatsalan klassillinen koulu mokykloje. Čia susipažinome su mokytojais ir mokykla: pasiklausėme tradicinės dainos ir mokyklos prisistatymo. Vėliau visų šalių projekto dalyviai pristatė savo mokyklas. Turėjome galimybę iš arčiau pažinti ugdymo procesą Suomijoje, pamatėme, kaip vyksta pamokos, kaip ir ko čia mokosi mokiniai, kokia mokymo materialinė bazė.  

Antrą dieną aptarėme tolesnę projekto eigą. Kiekviena komanda gavo užduotis, kurias turės atlikti iki kito susitikimo, tai yra iki gegužės 27 dienos. Vėliau vyko ekskursija po Kuopijo miestą. Gėrėjomės vaizdu iš Pujo bokšto, nuo kurio matyti visa miesto teritorija ir miškingas peizažas. Šalia bokšto pastatyti tramplinai nuo kurių slidininkai atlieka neįtikėtinus šuolius. Deja, treniruotė, kurią turėjome stebėti, buvo atidėta. Vakare visi išbandėme tradicinius šalies valgius ir suomišką sauną. Drąsiausieji nepabūgo net ledinio vandens – nėrė į eketę.

Trečiadienį turėjome galimybę ne tik pamatyti tradicinių šokių pamokas, bet ir patys mokėmės šokti. O tie, kurie nedalyvavo šokių pamokoje, ėjo miklinti kojų  pačiūžomis ant ledo. Po pietų visi patraukėme į miestą, aplankėme muziejų, kuriame daugiau sužinojome apie Suomijos gyvūniją ir istoriją. Paskui lankėmės muzikos mokykloje, kur grožėjomės mokinių parengtu koncertu. Grįžę į mokyklą suorganizavome projekto „Self-organized healthy sport“ logotipo konkursą. Įspūdingiausias buvo ispanų piešinys – jis tapo mūsų projekto logotipu.

Ketvirtoji diena, turbūt, sunkiausia projekto dalyviams – tai iššūkis išbandyti ir pajausti, ką reiškia tikrasis žiemos sportas – slidinėjimas.  Ne veltui suomiai turi net atostogas, kurias vadina „slidinėjimo atostogomis“.  Mums ir kitiems Hatsalan klassillinen koulu mokiniams buvo suorganizuotos įvairios veiklos, iš kurių galėjome rinktis. Tarp jų buvo lygumų slidinėjimas, čiuožinėjimas nuo kalno rogėmis, žvejyba ant ledo, kalnų slidinėjimas. Visos veiklos buvo įdomios. Mūsų komanda su mokytojais iš Kipro pirmą kartą gyvenime atsidūrė kalnuose. Žinoma, naujokų niekas į aukštumas neišleido, bet išbandėme inventorių ir pasimokėme jų slidinėjimo technikos. Po to kepėme dešreles ant laužo. Pasistiprinę grįžome į mokyklą, nes oras darėsi vis atšiauresnis.  

Tą pačią dieną išvykome į žiemos pramogų parką „Tahko“, kuris nuo Kuopijo miesto nutolęs apie 100 km. Rogėmis, prikabintomis prie keturačių, persikėlėme per ežerą ir apsistojome nakvynei slidininkų trobelėse. Kitą rytą kiekvienas dalyvis galėjo rinkitis skirtingas žiemos sporto šakas. Vieni išbandė vandens pramogas baseinuose, kiti šoko į slides ir pačiūžas.  Po pietų grįžome atgal į Kuopio miestą. Nusprendėme apsilankyti kasmetiniame Suomijos ledo maratono uždaryme. Stebėjome fejerverkus ir klausėmės muzikos. Bet didžiausią įspūdį padarė tūkstantinė žmonių minia, čiuožianti ant Kalavesio ežero, kur čiuožė ne tik suaugę, bet ir 3-4 metų vaikai.

Per tokį trumpą laiką susigyvenome su kitų šalių partneriais ir atėjus išsiskyrimo minutei, supratome, kad su kai kuriais projekto dalyviais išsiskiriame visam laikui, o gal likimas dar suves. Mūsų mokyklos mergaitės liko patenkintos, kad turėjo galimybę pažinti suomių šeimų gyvenimą, kultūrą, tradicijas. Patirtos akimirkos ir emocijos išliks ilgam. Tad tikimės ir toliau sėkmingai bendradarbiauti su šių šalių mokyklomis ir jau gegužės pabaigoje lauksime jų atvykstančių pas mus į Pajūralį.    

Projekto koordinatorius Virginijus Šiaudvytis

Atgal Spausdinimo versija Archyvas


Naujienų prenumerata


Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Balandis
    2017     


Renginiai
Tautinio kostiumo šventė-konkursas „Išausta tapatybė“
2017-05-06 12:00
Trukmė: 3 val.
Adresas:  Bijotuose, prie D. Poškos muziejaus
Koncertas „Įkvėpti ateities“
2017-05-19 19:00
Trukmė: 3 val.
Adresas:  Ant Kaltinėnų piliakalnio (Pilių kalno)
Jaunųjų šaulių žygis „Tėvynės labui!“
2017-05-20 09:30
Trukmė: 0
Adresas:  Eitvydaičių g. 9, Laukuva – Paršežerio stovyklavietė

 

 
 
© Silale.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti www.silale.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Sprendimas: Idamas. Panaudota: SmartWeb