Šilalės rajono savivaldybė

Šilalės rajono savivaldybės administracija J. Basanavičiaus g. 2 LT-75138 Šilalė Tel.: +370 449 76114 Faks.: +370 449 76 118 El. paštas info@silale.lt

Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre Kodas 188773720


Meras

JONAS GUDAUSKAS
Renginių kalendorius
Vasaris
    2018     
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Renginiai
Pilėnų didvyrių paminėjimas
2018-02-24 12:00
Trukmė: 2 val.
Adresas:  Bilionių piliakalnis, Bilionių seniūnija, Šilalės r. savivaldybė

Lietuvos šimtmečio minėjimas ir „Auksinių gilių“ įteikimo ceremonija

Vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, šilališkiai ir miesto svečiai dalyvavo šiai dienai skirtuose tradicija tapusiuose renginiuose. Jau vienuoliktąjį kartą minėjimo metu įteiktos „Auksinės gilės“ Šilalės kraštui nusipelniusiems žmonėms.

Lietuvos šimtmečio šventė prasidėjo nuo bėgimo „Vėliavos kelias“, skirto vasario 16-ajai paminėti, kurio dalyviai bėgo 3,6 km distanciją. Tuo pat metu Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje buvo aukojamos mišios, klebonas kan. dr. Algis Genutis susirinkusiuosius kvietė melstis už Lietuvą ir jos žmones, mišių pabaigoje visi vieningai sugiedojo Tautišką giesmę.

Kaip vienas išskirtinių šventės akcentų, tą dieną 12 val. 30 min. Šilalėje, kaip ir visoje Lietuvoje, šimtą kartų skambėjo bažnyčios varpas.

Vėliau, lydimi Lietuvos šaulių sąjungos narių, kraštiečiai ir miesto svečiai, ėjo į Kultūros centrą, pakeliui stabtelėdami ir uždegdami atminimo žvakes prie paminklo, skirto laisvės kovotojams. Kultūros centre vyko iškilminga šventė bei „Auksinių gilių“ įteikimo ceremonija.

 

Renginį vedė Kultūros centro režisierė Loreta Bartkutė, kuri šventės dalyvius pakvietė kartu sugiedoti Lietuvos valstybės himną. 

 

   
         
   
     
 

 

Susirinkusiuosius sveikino Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas. Jis šventės dalyvius kvietė būti vieningais, tikėti ir pasitikėti vieni kitais, drauge kurti Lietuvą ir Šilalės kraštą, suvokti, kad Lietuva – tai mes. Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, sakydamas savo sveikinimo žodį, linkėjo laikytis to, ką turime šią dieną, į kiekvieną amžių ir metą žvelgti pagarbiai, nes tai mūsų istorija. „Kokią istoriją mes sukursime, tokią istoriją mūsų ateinančios kartos ir skaitys“ – sakė seimo narys. Garbės pilietis Petras Bielskis, prisimindamas mūsų šalies istoriją, eitą kelią iki šių dienų Lietuvos, pasidžiaugė gražėjančiu Šilalės miestu ir tuo, ką mes šiandien turime.

Po sveikinimo kalbų, prasidėjo iškilmingas „Auksinių gilių“ įteikimas. Pirmąją Gilę Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus ir Šilalės dekanas Narsutis Petrikas už besąlygišką atsidavimą ir rūpinamasi ne tik darbo metu žmonėmis, kuriems priežiūra ir pagalba yra reikalinga; už mažus, tačiau prasmingus darbus, kurie senyvo amžiaus ir neįgaliems asmenims yra labai svarbūs, įteikė Šilalės rajono socialinių paslaugų namų slaugytojo padėjėjai Vidai Elkimavičienei.

Antroji gilė, kurią įteikė Mero pavaduotojas Valdemaras Jasevičius ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė, už pasiekimus mokslo ir informacinių technologijų srityje, garsinančius Lietuvą pasaulyje; iniciatyvas siekiant prisidėti prie neįgaliųjų žmonių gerovės atiteko Pauliui Briedžiui, VšĮ „Robotikos mokyklos“ įkūrėjui ir vadovui. Nors P. Briedžio renginyje nebuvo, jis atsiuntė padėkos laišką, kurį šventės dalyviams perskaitė renginio vedėja.

Trečiąją Gilę įteikė meras J. Gudauskas ir Šilalės kraštiečių draugijos pirmininkas Virginijus Jocys. Ji už Šilalės krašto istorijos ir rajono piliakalnių archeologinius tyrinėjimus, leidinių rengimą, už paveldo sklaidą ir aktualizavimą, jaunosios kartos pilietiškumo ugdymą įteikta humanitarinių mokslų docentui, daktarui archeologui Gintautui Zabielai.

   
     
 

 

Nominantams taip pat buvo skiriamos 10 BSI piniginės premijos.

Primename, jog pirmą kartą šie apdovanojimai įteikti 2008 metais, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo 90-ąsias metines. „Auksinė gilė“ įteikta jau 40 kraštiečių.

Po apdovanojimų ceremonijos vyko Klaipėdos kamerinio Klaipėdos kamerinio orkestro (meno vadovas Mindaugas Bačkus) koncertas, kuriame dalyvavo smuiko solistas Vilhelmas Čepinskas.

 

 

Rūta Janavičiūtė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus spaudos atstovė
nuotraukos autorės