Šilalės rajono savivaldybė

Šilalės rajono savivaldybė
J. Basanavičiaus g. 2,
LT-75136 Šilalė
Tel.: +370 449 76114
Faks.: +370 449 76 118
El. paštas info@silale.lt

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas 188773720

  Vertikalus meniu
 • Struktūra ir kontaktai
 • Taryba
  Meras
  Savivaldybės kontrolierius
  Administracijos struktūra
  Darbuotojų kontaktinė informacija
  Gyventojų priėmimas
  Vadovų darbotvarkės
  Savivaldybės įstaigos
  Biudžetinės švietimo įstaigos
  Seniūnijos
  Skyriai
  Savivaldybės kontroliuojamos bendrovė
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Tarnybiniai nusižengimai
  Etikos komisijos sprendimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Mero potvarkiai
  Administracijos įsakymai
  Tarybos sprendimų projektai
  Tarybos sprendimai
  Teisės aktų projektų paieška
  Posėdžiai
 • Veiklos sritys
 • Korupcijos prevencija
 • Administracinė informacija
 • Administracija
  Nuostatai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Tarnybiniai lengvieji automobiliai
  Biudžeto planavimo dokumentai
  Finansiniai įsipareigojimai
  Vadovų darbotvarkės
  Administracinės naštos mažinimas
  Korupcijos prevencija
  Skyriai
  Seniūnijos
  Savivaldybės įstaigos
  Savivaldybės kontroliuojamos bendrovės
 • Paslaugos
 • Investicijos
 • Strateginis plėtros planas
  Įgyvendinti projektai
  ES parama
 • Teritorijų planavimas
 • Informaciniai pranešimai
  Bendrieji planai
  Šilalės miesto bendrasis planas
  Šilalės rajono bendrasis planas
  Specialieji planai
  2014 metai
  2013 metai
  2012 metai
  2011 metai
  2010 metai
  2009 metai
  2008 metai
  2007 metai
  2006 metai
  Detalieji planai
  2014 metai
  2013 metai
  2012 metai
  2011 metai
  2010 metai
  2009 metai
  2008 metai
  2007 metai
  2006 metai
  Sprendiniai
 • Nuorodos
 • Atidaryta pirmoji lauko treniruoklių aikštelė Šilalės mieste
  •                    
   Naujoje treniruoklių aikštelėje šilališkiai galės sportuoti visiškai nemokamai ištisus metus.
  • Tikimasi, kad aikštelė ženkliai prisidės prie jaunimo ir kitų gyventojų užimtumo bei laisvalaikio.
  • Bendruomenėms „Maxima“ šiemet padalino 60 tūkst. eurų siekiantį paramos fondą.

  Lietuvoje sparčiai populiarėjantys stacionarūs lauko treniruokliai ne tik puošia viešąsias erdves, bet ir skatina aktyviai bei prasmingai leisti laiką gamtoje. Vis dėlto, ne visi turi galimybę mėgautis tokiais privalumais. Jei didžiuosiuose miestuose tokių aikštelių yra per keliasdešimt, Šilalėje lig šiolei nebuvo nė vienos. Ilgametę šilališkių svajonę padėjo įgyvendinti prekybos tinklo „Maxima“ programa „Mes – bendruomenė“. Penktadienio popietę buvo atidaryta pirmoji stacionarių lauko treniruoklių aikštelė mieste. 

   

  Šilalė – jaukus šeimų miestas, kuriame įsikūrę apie 5 tūkst. gyventojų. Anot mero patarėjos Rimos Norvilienės, pastaraisiais metais miestas tapo drąsesnis, dinamiškas ir ambicingas: „Modernėja pastatai, tvarkomos viešosios erdvės, kraštovaizdis, gerėja sporto infrastruktūra, tačiau lig šiol trūko erdvių aktyviam poilsiui ir laisvalaikiui“. 

           

   

  Praėjusiais metais Klaipėdos universiteto atlikta Šilalės gyventojų apklausa atskleidė, jog viena opiausių miestiečių problemų – laisvalaikis ir jo leidimo būdai. „Šilalėje trūksta erdvių sportuojantiems žmonėms, o gamtoje tokių vietų itin mažai. Viliamės, jog įkurta pirmoji ir vienintelė lauko treniruoklių aikštelė ženkliai prisidės prie įvairaus amžiaus gyventojų užimtumo. Galimybė nemokamai sportuoti ištisus metus itin svarbi jauniems žmonėms, jaunoms šeimoms ir senyvo amžiaus žmonėms, kurie dėl finansinių galimybių ne visada gali rinktis sporto klubą ar kitas mokamas treniruotes“, – apie projekto svarbą bendruomenei pasakoja R. Norvilienė.

  Bendrovės „Maxima LT“ generalinė direktorė Kristina Meidė neabejoja, kad visiems prieinamos bendruomenių laisvalaikio bei sveikatingumo erdvės skatina visuomenės tarpusavio santykių gerinimą ir padeda kurti gražesnę Lietuvos ateitį. „Pastaruoju metu girdime itin daug diskusijų ir patarimų kaip mažinti atskirtį tarp šalies miestų ir miestelių. Tikiu, jog, visų pirma, turime įsiklausyti į bendruomenes, kalbėti su vietiniais žmonėmis ir savivaldybėmis. Būtent jie geriausiai žino, ko reikia gyventojams. Viliuosi, jog Šilalės mieste atidaryta lauko aikštelė padės vietiniams aktyviai ir pilnavertiškai leisti laisvalaikį“, – apie programos „Mes – bendruomenė“ svarbą kalba K. Meidė.

  Anot miesto mero Jono Gudausko, sporto aikštelės įrengimas itin svarbus bendruomenės gerovei: „Viešos erdvės keičia mikroklimatą, gražina kraštovaizdį ir didina miesto patrauklumą ne tik čia gyvenantiems, bet ir atvykstantiems. Džiaugiuosi, kad kuriame iniciatyvas, padedančias mažinti atskirtį tarp daugiau galimybių turinčių didžiųjų Lietuvos miestų ir mažųjų, tokių, kaip Šilalė“, – sako meras J. Gudauskas. 

  „Maximos“ ir savivaldybės drauge įrengtoje aikštelėje yra 18 treniruoklių, skirtų visoms raumenų grupėms: nugarai, pečių juostai, bicepsams ir tricepsams, sėdmenims, pilvo raumenims, blauzdoms, taip pat yra dviračių, „slidžių“ imitacijų, kurie stiprina širdį bei aktyviai degina riebalus. Sporto aikštelė veiks visą parą, ištisus metus.

  Aikštelėje bus įrengta informacinė lenta su instrukcijomis, kaip naudotis kiekvienu treniruokliu: „Šiuo metu konsultuojamės su Lietuvos sporto universitetu ir ruošiame instrukcijas bei patarimus, kaip teisingai atlikti pratimus. Tikimės, jog įkurta erdvė patiks vietiniams gyventojams – jei susidomėjimas bus didelis neatmetame galimybės organizuoti ir viešas treniruotes“, – apie treniruoklių aikštelės funkcionalumą ir pritaikymą pasakoja R. Norvilienė.

  Trečius metus iš eilės vykstančios programos „Mes – bendruomenė“ dalyviams, jaunimo užimtumo skatinimo projektus sumaniusioms savivaldybėms ir bendruomenėms, buvo padalintas 60 tūkst. eurų siekiantis paramos fondas. Iš beveik 40-ties programai pateiktų idėjų jaunimo užimtumui didinti buvo atrinktos šešios iniciatyvos. Programos „Mes – bendruomenė“ laimėtojams prekybos tinklas „Maxima“ skiria 70 proc. idėjai įgyvendinti reikalingo finansavimo. Pirmasis projektas sėkmingai įgyvendintas Marijampolėje, Pašešupio parke, kur praėjusių metų lapkritį buvo atidaryta išskirtinė laipiojimo erdvė „Zet‘ų uolos“. Naujus metus atsinaujinęs pasitiko ir Rokiškis, čia Liongino Šepkos parke ketvirtadienio popietę buvo atidaryta jaunimo erdvė. Kitų laimėtojų iniciatyvos įgyvendinamos Vilniuje, Kupiškyje, Neringoje bei Šilalėje.

           

   

  Bendrovės „Maxima LT“ informacija
  Rūta Janavičiūtė, nuotraukų autorė

  © Silale.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti www.silalei.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
  Sprendimas: Idamas. Panaudota: SmartWeb