Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Į pradžią
ŠILALĖS RAJONO
SAVIVALDYBĖ


Šilalės rajono savivaldybės administracija
J. Basanavičiaus g. 2,
LT-75138 Šilalė
Tel.: +370 449 76114
Faks.: +370 449 76 118
El. paštas info@silale.lt


Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas 188773720
 

 

 

 
 
 
Naujienos
Konferencija „Kalba gimtoji lūposna įdėta (J. Degutytė)“
2017-03-09

Vasario 27 dieną Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje vyko respublikinė moksleivių  konferencija „Kalba gimtoji lūposna įdėta (J. Degutytė)“, organizuota lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo metodininko Petro Gedvilo, kuris, atidarydamas renginį, akcentavo, jog 2017- ieji metai paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais, pasidžiaugė, kad gali didžiuodamasis į mus visus, konferencijos dalyvius, kreiptis dar 1547 – aisiais metais M. Mažvydo pirmuoju lietuvišku rašytiniu žodžiu prabilusiu į lietuvius žodžiais: „Broliai, seserys, imkit mane ir skaitykit.“ Nusakydamas tokios konferencijos reikalingumą, mokytojas pasidžiaugė, kad renginys vyksta paskutinėmis žiemos dienomis, vaizdingai palygino mus, dabarties žmones, su mūsų grožinės lietuvių literatūros tėvo K. Donelaičio hegzametru lietuviškai  parašytos poemos „Metai“ saule - mes išsaugojome, mes kalbame ir galime kalbėti viena seniausių kalbų pasaulyje.

Konferencijos dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas, Šilalės savivaldybės administracijos direktorius ir visuomeninio judėjimo „Šilališkiai“ pirmininkas Raimundas Vaitiekus bei svečias iš Vilniaus - vaikų ir jaunimo leidyklos „Vyturys“ vadovas, vertėjas A. Šileris. Įspūdingai nuskambėjo renginio pradžios meninė programa - abiturientai Gintautė Jegorovaitė, Deividas Andreika, Julius Gudauskas bei aštuntokė Gabija Šerpetauskytė atliko dainą, penktokas Giedrius Lebrikas deklamavo eilėraštį, I g klasės gimnazistas Valdas Košys publiką pakerėjo pasakojimu iš V. V. Landsbergio kūrinio apie arklį Dominyką, visi sukaustę dėmesį stebėjo vienuoliktokų ir mokytojo Petro Gedvilo sukurtą videoimpresiją „Dėl ko tavęs čia nėra?“ (Šatrijos Raganos kūrinių motyvais).

Konferenciją moderavo ir jai scenarijų kūrė abiturientė Gintautė Jegorovaitė, profesionaliai ir meistriškai vedusi  visą renginį. Pranešimus įvairiausiomis temomis skaitė Kėdainių Šviesiosios gimnazijos, Klaipėdos Aukuro gimnazijos, Kauno r. Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos bei mūsų, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos, įvairių klasių moksleiviai. Moksleiviai samprotavo labai įvairiomis temomis (apie kalbą, apie literatūrą), dalinosi savo įžvalgomis, tyrinėjimais ir pastebėjimais. Mums, moksleiviams, pranešimai buvo ne tik įdomūs, bet ir labai informatyvūs, įgijome svarios kultūrinės patirties, likome sužavėti oratorių iškalba. Turėjome progos ne tik praturtinti savo sielas, bet ir praplėsti savo akiratį, pasimokyti vieni iš kitų, pamatyti, kaip kalba ir mokosi moksleiviai iš įvairių Lietuvos vietovių.

Refleksijoje „Vyturio“ vadovas ir vertėjas A. Šileris dar kartą pasidžiaugė tikrai nuostabia ir turininga konferencija, pažadėjo konferencijos lektorių pranešimus publikuoti „Vvturio“ skaityklėje. Lektoriai apdovanoti gimnazijos padėkos raštais bei rėmėjų „Šilališkiai“ ir administracijos direktoriaus Raimundo Vaitiekaus dovanomis (skirtukais ir knygomis). Dėkojame ir kitiems mūsų rėmėjams, be kurių konferencija nebūtų įvykusi - Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų  sąjungai, Šilalės švietimo pagalbos tarnybai, Kaltinėnų kultūros namams, „Lituanistų miesteliui“, leidyklai „Vyturys“, be abejo, ir mūsų gimnazijai bei direktoriui Virginijui Andrejauskui.

Ačiū visiems dalyvavusiems, prisidėjusiems prie šios gražios konferencijos.
 
Karolina Lasauskaitė ir Rokas Slaboševičius, IIIg klasės moksleiviai

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas


Naujienų prenumerata


Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Balandis
    2017     


Renginiai
Tautinio kostiumo šventė-konkursas „Išausta tapatybė“
2017-05-06 12:00
Trukmė: 3 val.
Adresas:  Bijotuose, prie D. Poškos muziejaus
Koncertas „Įkvėpti ateities“
2017-05-19 19:00
Trukmė: 3 val.
Adresas:  Ant Kaltinėnų piliakalnio (Pilių kalno)
Jaunųjų šaulių žygis „Tėvynės labui!“
2017-05-20 09:30
Trukmė: 0
Adresas:  Eitvydaičių g. 9, Laukuva – Paršežerio stovyklavietė

 

 
 
© Silale.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti www.silale.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Sprendimas: Idamas. Panaudota: SmartWeb