Šilalės rajono savivaldybė

Šilalės rajono savivaldybės administracija J. Basanavičiaus g. 2 LT-75138 Šilalė Tel.: +370 449 76114 Faks.: +370 449 76 118 El. paštas info@silale.lt

Savivaldybės biudžetinė įstaiga Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre Kodas 188773720


Meras

JONAS GUDAUSKAS
Renginių kalendorius
Lapkritis
    2017     
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Renginiai
VII Žemaitijos regiono etnokultūrinė vakaronė
2017-11-24 18:00
Trukmė: 3 val.
Adresas:  Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras, Jono Basanavičiaus g. 12, Šilalė
Žemaitijos regiono liaudiškos muzikos kapelų šventė „Kaip sako mūsų senoliai“
2017-11-25 12:00
Trukmė: 2 val.
Adresas:  Šiauduvos laisvalaikio salėje, Laukuvos sen.,Šilalės r. savivaldybė
Tautinio kostiumo metų uždarymo renginys
2017-12-01 18:30
Trukmė: 1 val. 30 min.
Adresas:  Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras, Jono Basanavičiaus g. 12, Šilalė

Aktualijos

* * *

Oninės Bilionyse

Liepos 27 d. Bilioniuose vyko tradicinė vasaros šventė „Oninės“. Jau nuo pietų prasidėjo sportinės varžybos, kuriose jėgas išbandė krepšinio, tinklinio ir kvadrato mėgėjai. Norintys galėjo išbandyti rankos taiklumą prie smiginio lentos.

Vakare, kaip ir pridera buvo pasveikintos Onos ir Onutės. Šventės metu pristatytas įgyvendintas projektas „Bilionių kaimo bendruomenės patalpų remontas, pritaikant jas vietos gyventojų poreikiams“. Projekto rezultatas- suremontuotos patalpos, įsigytas sporto inventorius ir baldai. Šventės dalyvius  pasveikino meras Jonas Gudauskas, mero pavaduotojas Raimundas Vaitiekus bei Šilalės rajono tarybos narys Henrikas Girčys. Meras už sėkmingą projekto įgyvendinimą bendruomenės pirmininkei Leonidai Paalksnienei įteikė padėką. Šventės metu buvo apdovanoti sportinių varžybų nugalėtojai.

Vakaro metu linksmino gitaristų ansamblis, solistai Justina ir Mindaugas,  Mino ir jaunimo grupė „Dodi“ . Šventę vainikavo fejerverkai.

 Bilionių seniūnijos seniūnė Loreta Daukantienė


* * *

Bilioniškiai dalyvavo VI – osiose Šilalės rajono savivaldybės seniūnijų sporto žaidynėse


Smagu buvo tokią saulėtą, gražią dieną dalyvauti rajono seniūnijų sporto žaidynėse, o dar smagiau jose laimėti. I – ąją vietą laimėjo mūsų senjorų vyrų krepšininkų komanda.  Nors kitose rungtyse prizinių vietų neužėmėme, tačiau dalyvavome vyrų krepšinio, vyrų ir moterų tinklinio, smiginio, virvės traukimo ir šaškių rungtyse ir tarp visų keturiolikos seniūnijų užėmėme garbingą 8 – tą vietą.
Nuoširdžiai dėkoju visiems sportininkams dalyvavusiems sporto žaidynėse ir visiems sirgaliams palaikiusiems Bilionių seniūnijos sportininkus.


Seniūnė Loreta Daukantienė

 

 

* * *

Bilionių teatro mėgėjų veiklai – dešimt

* * *

Riedėjo Velykų margučiai Bilionyse

Velykos – Kristaus prisikėlimo ir kartu visos gamtos atbudimo šventė. Su pagrindiniu velykiniu simboliu – margučiu susiję daug velykinių linksmybių.


Linksma buvo ir Bilionių bendruomenės salėje balandžio 2 dieną, kur mažieji bilioniškiai rinkosi į velykinę popietę „Atėjo Velykė – išbarstė žiedus“.


 Nors balandis iškrėtė pokštą, ir Velykė nespėjo išbarstyti po lankas žiedų, vaikučius lydėjo gera nuotaika. Ridenome margučius, budinome žemelę, rinkome gražiausią ir stipriausią.


Nugalėtojai apdovanoti prizais – velykiniais mezginukais – kiškučiais, vištytėmis ir kiaušinukais.


Nesėkmės ašarėles nuo mažųjų skruostų nudžiovino saldūs „Karūnos“ prizai. Vaikų juokui ir džiaugsmui nebuvo ribų, niekas neskubėjo namo, visi norėjo dar ir dar ridenti margučius.

 

Bilionių filialo bibliotekininkė Irena Leontjevienė

* * *

Dvidešimt trečiąsias Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo metines, Bilionių seniūnijos gyventojai susirinko paminėti kovo 8-osios popietę. Sugiedojus Lietuvos valstybės himną, šventę pradėjo Bilionių seniūnijos seniūnė Loreta Daukantienė, kuri pasveikino susirinkusius artėjančios Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos, o visas moteris ir Kovo 8 – osios dienos proga. Bilionių seniūnaitijos seniūnaitis Zenonas Levickis apžvelgė Lietuvos valstybės istorijos kelią. Šventinį koncertą Bilioniškiams  dovanojo Šilalės meno mokyklos mišrus kvartetas  (vadovas Arūnas Goštautas).

Seniūnė Loreta Daukantienė

* * *

Pilėnų didvyrių žūties 677 – tųjų metinių paminėjimas  

* * *

Lietuvos valstybės atkūrimo 95-metis paminėtas Šilalės rajone

* * *

Žiemą vijo ir Bilionyse, ir Palentinyje

* * *

Kalėdos, Kalėdos...

 

* * *

Nauja krepšinio aikštelė

Rugsėjo 21 dieną Bilionių k. atidaryta krepšinio aikštelė. Atidarymo proga nuspręsta suorganizuoti pirmąsias krepšinio varžybas. Draugiškose rungtynėse savo jėgas išbandė dvi Bilionių seniūnijos komandos ir Šilalės rajono savivaldybės komanda, kuriai vadovavo meras Jonas Gudauskas. Pastaroji ir pelnė geriausiųjų vardą. Meras tądien ne tik pasirodė su komanda aikštelėje, bet ir tarė sveikinimo žodį, linkėdamas augti sportiškoje aplinkoje, auginti sportininkus ir siekti aukštų rezultatų. Jis taip pat žaidusioms komandos padovanojo po kamuolį, kaip pergalės simbolį ateinančių seniūnijų varžybose.

 

* * *

Gražiausia vasaros šventė – Oninės

* * *

Seniūnijų sporto žaidynėse

Bilionių seniūnija Šilalės rajono savivaldybės seniūnijų sporto žaidynėse užėmė garbingą 6-ąją vietą tarp 14-kos seniūnijų. Krepšinio rungtyje vyrai senjorai iškovojo pirmąją vietą. Dar viena pirmoji vieta iškovota smiginio rungtyje. Antroji vieta iškovota virvės traukimo rungtyje.

Už aktyvų dalyvavimą sporto žaidynėse nuoširdžiai dėkojame Artūrui Pociui, Arūnui Juškevičiui, Edmundui Šedbarui, Modestui Kolyčiui, Daivai Kaminskienei, Ramūnui Geštautui, Edmundui Stanceliui, Remigijui Matulai, Giedriui Matulai, Vaidui Viliušiui, Martynui Macui, Ramūnui Viliušiui, Artūrui Radavičiui, Jolantai Pocienei, Jolitai ir Jovitai Urbikaitėms, Justinai Paalksnytei, Sauliui Daukantui, Simonai Žymantaitei, Juozui Gumuliauskui, Vitalijui Gargasui, Pauliui Urbikui, Dariui Baciui, Marijui Geštautui, Stasiui Pukeliui, Valdui Dvarvyčiui.
.

Seniūnė Loreta Daukantienė

* * *

2012 m. gegužės 4 d. Bilionių seniūnijos gyventojai rinkosi pagerbti ir pasveikinti visas seniūnijos mamas. Į šventę organizatoriai sukvietė mamas ir močiutes. Šventę su gražiausiais žodžiais skirtais mamoms pradėjo seniūnė Loreta Daukantienė. Sveikinimo žodžius mamoms tarė bendruomenės pirmininkė Leonida Paalksnienė. Šios gražios šventės proga Tauragės r. sav. Baltrušaičių bendruomenės mėgėjų teatro kolektyvo artistai visoms MAMOMS, MOČIUTĖMS, PROMOČIUTĖMS IR BŪSIMOMS MAMOMS padovanojo Jono Skinkio 1 veiksmo komediją
„MODERNI KAIMO MOTERIS“ (Režisierius Sigitas Kancevyčius).

Seniūnė Loreta Daukantienė

 

* * *

2012 m. vasario 21 d. Bilionių seniūnijos gyventojus aplankė Užgavėnių persirengėliai. Jau nuo ankstyvo ryto susirinko linksma persirengėlių kompanija, kuri patraukė per kaimus ir vienkiemius kviesdama seniūnijos gyventojus atvykti stebėti Kanapinio ir Lašininio dvikovos.
Vakare visi bilioniškiai susirinko linksmai išvaryti žiemą iš kiemo. Didelis būrys persirengėlių linksminosi ir linksmino visus susirinkusius. Tradicinės Užgavėnių tradicijas perteikė žydukai nuo Varnių krašto (Varnių regioninio parko kolektyvas, vadovas Linas Šedvilas). Visi šoko apie laužą ant kurio buvo sudeginta Morė.

 

Seniūnė Loreta Daukantienė

* * *

2011 metų gruodžio 28 dieną visus Bilionių seniūnijos ikimokyklinio amžiaus vaikučius aplankė Kalėdų senelis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

* * *

Vėl pilnutėlė salė tradicinėje vakaronėje

2011-11-30


 2011 m. lapkričio 25 d. vakarą pilnutėlėje Bilionių laisvalaikio salėje prasidėjo tradicinė vakaronė „Po rudens darbų, pabūkime kartu“. Į šventę atvyko ne tik seniūnijos gyventojai, bet ir svečiai: Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Šilalės rajono tarybos narė Akvilė Gargasaitė, mero patarėjas Kęstutis Ačas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja kultūrai Jovita Voverienė, Pajūrio seniūnijos seniūnė Roma Noreikienė, ŽŪKB „Pieno gėlė“ vadybininkas Rolandas Jurkus.

Šventę pradėjo jos vedėjas – seniūnaitis  Zenonas Levickis. Pirmiausia jis žodį suteikė seniūnei Loretai Daukantienei.
Seniūnė pasveikino susirinkusius, padėkojo žmonėms už aktyvų dalyvavimą įvairiose sportinėse varžybose, žemdirbių ir kaimo bendruomenių šventėje, neatlygintiną  pagalbą pasitelkiant ūkininkų techniką bei atsakė į pateiktus klausimus. Pasidžiaugė, kad Daivos ir Rimučio Kaminskų sodyba buvo apdovanota kaip viena gražiausių Šilalės rajono sodybų bei apdovanojo seniūnijoje gražiai besitvarkančias sodybas:  Laimos ir Vaciaus Voverių – Bilionių kaime, Jolantos ir Mindaugo Končauskų– Gulbių kaime.Aapdovanojo pagrindinius sportinių varžybų organizatorius, teisėjus  ir dalyvius Artūrą  Pocių ir Vitalijų Gargasą, niekada neatsisakančius padėti ūkininkus Antaną Gargasą ir Antaną Abromavičių, o artėjant šventiniam laikotarpiui seniūnė palinkėjo susikaupimo, santarvės šeimose, santarvės su kaimynais, gerų ir prasmingų darbų bei geros sveikatos.


Seimo narys Remigijus Žemaitaitis ne tik pasveikino su švente visus susirinkusius, bet ir įteikė padėkas neatlygintinai davusiems kraujo: Vitalijui Gargasui, Salomėjai Gargasienei, Snieguolei Andreikienei. Seimo narys dar apdovanojo padėkomis ir dovanomis iniciatyviausias ūkininkų šeimas: Dalės ir Antano  Kvecių,  Apolionijos ir Rimanto Pocių, Danguolės ir Vaidoto Macikų.


ŽŪKB „Pieno gėlė“ atstovas apdovanojo kokybiškiausio pieno statytoją Alfredą Viliušį, daugiausia ir kokybiško pieno pristačiusią Rimutę Urbonienę bei daugiausiai pieno surenkančią Bilionių punkto vedėją Salomėją Gargasienę.


ŽŪKB „Pieno jūra“ direktorius Vaidotas Macikas taip pat apdovanojo daugiausiai ir kokybiškiausio pieno pristatančius pieno statytojus: Zofiją ir Antaną Abromavičius, Daivą ir Algirdą Navardauskus, Ireną ir Antaną Karbauskius.


Mero patarėjas Kęstutis Ačas ne tik pasveikino su švente, bet  suteikė daug naudingos informacijos naujausiais  žemdirbius dominančiais klausimais.


Kalbėjusi tarybos narė Akvilė Gargasaitė padėkojo aktyviems ir iniciatyviems seniūnijos gyventojams, informavo kiek daug pastangų dedanti dėl naujo vandens gręžinio įrengimo Bilionių gyvenvietei .
Su  gražia mūsų  švente pasveikino Pajūrio seniūnijos seniūnė Roma Noreikienė.


Bilionių kaimo bendruomenės pirmininkė Leonida Paalksnienė informavo apie pateiktas mokėjimo paraišką ir projektus, apžvelgė ateities planus.


Bilionių kaimo gyventoja Laima Dacienė padovanojo Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui vilnones kojines.


Po rimtų kalbų ir sveikinimų visiems gerą nuotaiką padovanojo Kvėdarnos seniūnijos kaimų bendruomenės „Saulietekis“ dramos būrelio kolektyvas, suvaidinęs linksmą improvizaciją
 „ Ach tos mamos“ vadovaujamas Vidos Zolotoriovos.


Pažiūrėję linksmą vaidinimą, susėdome už stalų: draugiškai pabendravome, linksmai pašokome, pažaidėme prieš Adventinį susikaupimo laikotarpį .

Seniūnės pavaduotoja  Asta Gestautienė

* * *

Tradicinei Oninių šventei nesutrukdė net lietus

2011-07-27

Liepos 22 d . Bilionių seniūnijoje vyko tradicinė Oninių šventė. Jau po pietų tarsi bičių avilys pradėjo šurmuliuoti visi Bilioniai. Daug gražaus jaunimo ir ne tik suėjo ir suvažiavo ne tik iš Bilionių seniūnijos, bet ir iš įvairių Šilalės rajono miestelių ir kaimų, kad išbandytų save įvairiose sporto rungtyse, rimtose ir humoristinėse. Vyko tradicinės sporto rungtys: tinklinis 3x3 , krepšinis 3x3 , kvadratas 5x5 , virvės traukimas 5x5 ir linksmoji individualioji rungtis –pagalvės metimas, sukėlusi daugiausiai žiūrovų juoko ir komentarų.

Iškilmingoji šventės dalis prasidėjo vakare pusę aštuonių. Vakaro vedėjai Virginija Geštautienė ir Zenonas Levickis supažindino su šventės programa ir rėmėjais. Tada visi sustoję sugiedojome Bilionių himną. Sveikinimo ir padėkos žodžiais į visus susirinkusius kreipėsi Bilionių seniūnijos seniūnė Loreta Daukantienė, Bilionių bendruomenės pirmininkė Leonida Paalksnienė. Kaip visada iškalbos nestokojanti administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė pasidžiaugė tokia bendruomeniška bilioniškių dvasia, pasveikino Onutes su jų švente ir įteikė prisiminimui dovanėles. Tarybos narė Akvilė Gargasaitė taip pat pasveikino visus susirinkusius, o Onutėms įteikė šakotį. Seniūnė visiems pristatė naujai išrinktus seniūnaitijų seniūnaičius: Zenoną Levickį , Raimondą Macienę ir Virginiją Petkevičienę.

Meninę dalį linksmai pradėjo persirengę šventės vedėjai „Petronėlė“ ir „Antosė“. Gražia daina visus sužavėjo Ugnė Daukantaitė ir Gunda Buivydaitė. Po to grojo visada gerą nuotaiką  dovanojanti Laukuvos kapela, vadovaujama Alfredo Šniaukos. Širdį virpino jausmingos Žadeikių laisvalaikio salės moterų ansamblio (vadovė Aušra Jančauskienė) dainos. Buvo išrinkta Onų Ona, kuri užrištomis akimis geriausiai atspėjo ragaujamos duonos pavadinimą. Ja tapo Ona Šveikauskienė.

Po meno mėgėjų koncerto apdovanojome sportinių žaidynių dalyvius. Žiūrovai emocingai ir su garsiais aplodismentais palydėjo kiekvieną apdovanotąjį. Seniūnė nuoširdžiai padėkojo teisėjavusiems sportinėms žaidynėms Artūrui Pociui, Salomėjai Gargasienei, Ernestui Burčui ir Dariui Tverijonui.

Šventės pabaigai – Šilutės muzikos grupės „ Karčiama“ koncertas, šventinis fejerverkas ir diskoteka.

Oninių momentai

 

 

* * *

Valstybės ( Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną bilioniškiai pažymėjo giedodami Tautišką giesmę

Liepos 6-osios dienos vakarą būrelis Bilionių seniūnijos gyventojų susirinko ant Bilionių piliakalnio, kad visi kartu paminėtų Valstybės ( Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną ir sugiedotų Tautišką giesmę. Bilionių seniūnijos seniūnė Loreta Daukantienė susirinkusiems trumpai papasakojo apie vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo asmenybę ir prieštaringus to meto istorijos įvykius. Tada visi sustojo glaudžiu rateliu, susikabino rankomis ir lygiai 21 valandą pradėjo giedoti Tautišką giesmę. O gamta aplinkui tokia tyli, be vėjo, tarsi klausėsi vieningai skambančio Lietuvos himno.

Sugiedoję Lietuvos himną žmonės neskubėjo skirstytis, o uždegę laužą dar pavakarojo, pabendravo, pašoko, džiaugėsi nuostabiu vakaru.

Seniūno pavaduotoja Asta Gestautienė

* * *

Seniūnijų žaidynės 20112011 m. birželio 3-4 d. Bilionių seniūnija Šilalės rajono savivaldybės seniūnijų sporto žaidynėse užėmė garbingą 6-ąją vietą tarp 14-kos seniūnijų. Vyrai senjorai iškovojo 1-ąją vietą, tai Artūras Pocius, Arūnas Juškevičius, Edmundas Šedbaras, Modestas Kolyčius. Dar viena pirmoji vieta iškovota virvės traukimo rungtyje. Ją traukė Vitalijus Gargasas, Stasys Jakas, Paulius Urbikas, Darius Bacys, Mantas Geštautas. Už aktyvų dalyvavimą sporto žaidynėse nuoširdžiai dėkojame Remigijui Matulai, Linui Vismantui, Martynui Macui, Raimondui Macui, Ramūnui Viliušiui, Artūrui Radavičiui, Daivai Kaminskienei, Egidijui Geštautui, Jolitai ir Jovitai Urbikaitėms, Ligitai Kaminskaitei, Sauliui Daukantui, Simonai Žymantaitei, Redžiui Buteniui, Martynai Paalksnytei, Tomui Gestautui, Simonai Šveikauskaitei, Antanui Karbauskiui, Jolantai Pocienei, Romui Gargasui, Aurelijai Gestautaitei, Edmundui Stanceliui, Loretai Daukantienei, Akvilei Gargasaitei.
Seniūno pavaduotoja Asta Gestautienė
Mūsų sportininkai

 

* * *Bilionių seniūnijos gyventojai gegužės 29 d. vakarą rinkosi į laisvalaikio salę visi kartu paminėti vienos nuostabiausių pavasario švenčių – Motinos dienos. Į gausiai susirinkusius seniūnijos gyventojus pačiais gražiausiais žodžiais, skirtais mamai kreipėsi Bilionių seniūnijos seniūnė Loreta Daukantienė. Po to sveikinimo žodžius mamoms tarė Bilionių kaimo bendruomenės pirmininkė Leonida Paalksnienė.
Linksmąją dalį po sveikinimo kalbų užpildė Bilionių kaimo laisvalaikio salės dramos kolektyvas, vadovaujamas Zitos Grudienės, parodydamas premjerinę Edmundo Untulio vieno veiksmo komediją „Meilės kvadrats“. Juokingos spektaklio situacijos ne vieną privertė ne tik garsiai juoktis, bet ir braukti ištryškusias juoko ašaras. Po spektaklio visus dramos kolektyvo artistus ir vadovę gėlėmis apdovanojo Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė Akvilė Gargasaitė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja kultūrai Jovita Voverienė bei susižavėję spektakliu žiūrovai. Norisi nuoširdžiai padėkoti visiems dramos kolektyvo artistams: Virginijai Geštautienei, Jolantai Pocienei, Zenonui Levickiui, Tomui Bernotui, Salomėjai Gargasienei, Laimai Ramanauskienei, Astai Gestautienei už turiningas, linksmas ir gražias akimirkas.
Seniūno pavaduotoja Asta Gestautienė.

Šventės akimirkos* * *2011 m. balandžio 16 d. 10.00 val. Bilionių seniūnijos gyventojai susirinko prie seniūnijos pastato dalyvauti akcijoje „Darom 2011“. Gulbių ir Plunksnių kaimų seniūnaitės Raimonda Macienė ir Rūta Ramanauskienė bei Bilionių kaimų seniūnaitis Zenonas Levickis su savo seniūnaitijų gyventojais tvarkė jų seniūnaitijose esančių senkapių teritoriją ir pakeles tų seniūnaitijų kaimuose.
Bilionių kaimo bendruomenės pirmininkė Leonida Paalksnienė su būreliu talkininkų tvarkė Bilionių piliakalnio teritoriją. Tvenkinio pakrantes ir teritoriją apie pavėsinę prie Bilionių piliakalnio – Lietuvos ūkininkių draugijos Šilalės r. Bilionių sen. skyriaus narės. Aukštagirės kalno papėdę ir teritoriją prie Aukštagirės apžvalgos bokšto – Bilionių seniūnijos seniūnė ir seniūnijos darbuotojai.
Džiugu, kad talkoje dalyvavo daug Bilionių seniūnijos jaunimo. Jų rūpestis – teritorija apie buvusią Bilionių pradinę mokyklą, kur renkasi žaisti krepšinio ir pabendrauti.
Švaresnė ir gražesnė tapo visa Bilionių seniūnijos teritorija. Nuoširdžiai dėkojame darbų organizatoriams ir visiems, kurie prisijungė prie akcijos ir sutvarkė savo, o kartu ir visų aplinką.

 

Seniūno pavaduotoja Asta Gestautienė.* * *2011 m. kovo 8 d. 19 val. bilioniškiai susirinko linksmai išvaryti žiemą iš kiemo. Didelis būrys persirengėlių linksminosi ir linksmino visus susirinkusius. Trys nuotaikingi vaidinimai pralinksmino visus iki ašarų, o gyva dovana „Sarai“ vestuvių proga gyvas ožys tikrą sumaištį sukėlė salėje.
Tradiciškai Kanapinis nugalėjo Lašininį . Visi šoko apie laužą ant kurio buvo sudeginta Morė.
Seniūno pavaduotoja Asta Gestautienė.

* * *
Bilionių seniūnijos gyventojų sueiga įvyko 2011 m. vasario 9 d. 13.00 val., joje dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės Meras Albinas Ežerskis, Šilalės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vera Macienė, Šilalės rajono savivaldybės Administracijos direktorius Jonas Gudauskas, Šilalės rajono savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus vedėjas Antanas Kažukauskas, Šilalės rajono tarybos narys Raimundas Vaitiekus, Kaltinėnų VšĮ vyr. gydytojas Kornelijus Andrijauskas, Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Laima Kazlauskienė, Bilionių kaimo bendruomenės pirmininkė Leonida Paalksnienė, Egidijus Arnašius Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus prevencijos poskyrio tyrėjas.
Seniūnijos darbo ataskaitą už 2010 metus pateikė seniūnė Loreta Daukantienė ir informavo apie 2011 m. planuojamus atlikti darbus.
Bilionių kaimo bendruomenės darbo ataskaitą už 2010 m., pateikė Leonida Paalksnienė, Bilionių kaimo bendruomenės pirmininkė ir informavo apie 2011 m. planuojamus atliktus darbus .
Kalbėjo:
Albinas Ežerskis, Šilalės rajono savivaldybės Meras.
Vera Macienė, Šilalės rajono savivaldybės mero pavaduotoja.
Jonas Gudauskas, Šilalės rajono savivaldybės administracijos Direktorius.
Raimundas Vaitiekus, Šilalės rajono tarybos narys.
Antanas Kažukauskas, Šilalės rajono savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus vedėjas.
Kornelijus Andrijauskas, Kaltinėnų VšĮ vyr. gydytojas.
Laima Kazlauskienė, Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė.
Egidijus Arnašius, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus prevencijos poskyrio tyrėjas.
Po pasisakymų savivaldybės atstovai, svečiai, seniūnė ir bendruomenės pirmininkė atsakė gyventojams į pateiktus klausimus.
Seniūno pavaduotoja Asta Gestautienė.* * *Seniūnijoje buvo iškilmingai paminėtas tragiškų įvykių sausio 13-osios 20-metis „Prisiminkime už laisvę kovojusius“. Tautiniais rūbais pasipuošusi seniūnė Loreta Daukantienė savo pasisakymu privertė visus dalyvavusius prisiminti jautrias, pakilias, skausmingas tų dienų akimirkas. Bilionių jaunimas deklamavo eiles apie Tėvynę, laisvę, gynėjus.
Seniūno pavaduotoja Asta Gestautienė.

 

 

 

* * *2010-08-01 Bilionių kaime atidaryta tinklinio aikštelė

Jau seniai buvo svarstoma, kurioje vietoje Bilionyse galėtų įrengti tinklinio aikštelę. Šią problemą padėjo išspręsti mūsų kaimo ūkininkai Vacys ir Laima Voveriai, kurie neatlygintinai išnuomojo žemės lopynėlį tinklinio aikštelei bei padėjo ją įrengti.

Aikštelės įrengimo vietoje net keletą savaičių plušėjo Bilionių jaunimas ir ūkininkai Voveriai, kol paruošė vietą, kol išlygino užvežtą smėlį.

Tinklinio stovus ir tinklą padovanojo Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Gudauskas.

Jau liepos 23 dieną per Vasaros šventę įvyko pirmosios tinklinio varžybos, į kurias susirinko net 11 tinklininkų komandų.

Visų bilioniškių vardu nuoširdžiai dėkoju visiems padėjusiems įrengti tinklinio aikštelę. Manau, kad ši vieta taps mėgiama visų bilioniškių, norinčių turiningai leisti laisvalaikį.
Seniūnė Loreta Daukantienė

* * *

Bilionys kviečia į vasaros šventę* * *„Tautiška giesmė“ Bilionyse

* * *

Mamos diena

2010 m. gegužės 29 d. kaip ir kasmet, Bilionių seniūnijos gyventojai rinkosi pagerbti ir pasveikinti visas seniūnijos mamas.

Šventę su gražiausiais žodžiais skirtais mamoms pradėjo seniūnės pavaduotoja Asta Gestautienė.

Sveikinimo žodžius mamoms sakė seniūnė Loreta Daukantienė ir bendruomenės pirmininkė Leonida Paalksnienė.

Susirinkusiems šventinę programą parodė jaunieji bilioniškiai vadovaujami meno mėgėjų kolektyvų vadovės Zitos Grudienės.

Kanklėmis skambino Ugnė Daukantaitė, dainavo Jolita Stancelytė ir Ugnė Daukantaitė.

Jaunieji dramos kolektyvo artistai suvaidino nuotaikingą Juozo Geniušo pjesę „Onutės liga“.

Seniūnės pavaduotoja Asta Gestautienė.

* * *

Seniūnijų sporto žaidynėse

2010 m. gegužės 21-22 dienomis vykusiose Šilalės rajono savivaldybės seniūnijų sporto žaidynėse aktyviai dalyvavo ir Bilionių seniūnijos gyventojai.

Prizinę III vietą tarp visų rajono seniūnų iškovojo mūsų seniūnė Loreta Daukantienė.

III vietą parko tinklinio rungtyje užėmė mūsų seniūnijos šauniosios merginos Jolita Urbikaitė, Indrė Ramanauskaitė ir Ligita Kaminskaitė.

Taip pat III vietą iškovojo virvės traukime mūsų seniūnijos stipruoliai : Paulius Urbikas, Egidijus Geštautas, Antanas Gestautas, Romas ir Vitalijus Gargasai. Stalo tenisą žaidė Salomėja Gargasienė, Vaclovas Paalksnis ir Saulius Daukantas.

Krepšinio žaidime dalyvavo Linas Vismantas, Ramūnas Viliušis , Remigijus Matula ir Vitalijus Gargasas. Smiginio rungtyje dalyvavo Daiva Kaminskienė , Tomas Gestautas ir Romas Gargasas.

Šaškėmis žaidė Jolanta Pocienė, Antanas Gestautas ir Egidijus Geštautas.

Parko tinkinį žaidė Artūras Radavičius, Remigijus Matula, Ramūnas Viliušis ir Romas Gargasas.

Nuoširdžiai dėkoju visiems Bilionių seniūnijos gyventojams, dalyvavusiems Šilalės rajono savivaldybės seniūnijų sporto žaidynėse.

Seniūnės pavaduotoja Asta Gestautienė.

 

* * *

2010 m. balandžio 21 dieną seniausias Bilionių seniūnijos vyras Telesforas Daukantas, gyvenantis Padvarninkų kaime šventė savo 90-ąjį jubiliejų.

Linksmas ir guvus jubiliatas pasitiko jį pasveikinti atvažiavusius seniūnijos darbuotojus. Telesforui Daukantui palinkėjome stiprios sveikatos ir būtinai sulaukti 100 metų.
Seniūnės pavaduotoja Asta Gestautienė

* * *

„Darom 2010“

Aplinkos švarinimo akcija „Darom 2010“ Bilionių seniūnijoje vyko 2010 m. balandžio 17 d. Į ją gausiai susirinko gyventojai iš visų seniūnijos kaimų.

Buvo tvarkomos šios teritorijos: Aukštagirės kalno papėdė ir teritorija prie Aukštagirės apžvalgos bokšto,

pavėsinės teritorija ir pakrantė prie tvenkinio, esančio Bilionių piliakalnio papėdėje,

Bilionių piliakalnis,

Gulbių senkapis, Kartuvių kalnas ir Gulbių kaimo pakelės,

Baravykų, Plunksnių ir Stonių senkapiai ir pakelės tų kaimų teritorijose,

Bilionių senkapis,

Sartalės upelio pakrantės,

Aukštagirės kaime aplinka prie buvusios fermos griuvėsių.

Labai ačiū visiems seniūnijos gyventojams, atėjusiems tvarkyti minėtų teritorijų.

Dėkoju Bilionių seniūnaičiui Zenonui Levickiui, Gulbių seniūnaitei Raimondai Macienei, Plunksnių seniūnaitei Rūtai Ramanauskienei, Bilionių bendruomenės pirmininkei Leonidai Paalksnienei, Bilionių seniūnijos ūkininkių draugijos pirmininkei Zitai Grudienei už pagalbą tvarkant aplinką akcijos metu.

Seniūnės pavaduotoja atliekanti seniūnės pareigas Asta Gestautienė.

 

* * *

2010 m. balandžio 14 d. 14 val. Bilionių seniūnijos gyventojai gausiai susirinko į gyventojų sueigą.

Sueigoje dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Gudauskas,Šilalės rajono savivaldybės meras Albinas Ežerskis, Savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus vedėjas Antanas Kažukauskas,Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato l. e. viršininko pareigas Algirdas Meiženis, Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos poskyrio viršininkas Laimonas Petraitis. Šilalės rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Šedbaras. Į sueigą buvo pakviestas Kaltinėnų PSPC vyr. gydytojas Kornelijus Andrijauskas.

Sueigą pradėjo ir su šių metų darbais supažindino seniūnės pavaduotoja, atliekanti seniūnės pareigas, Asta Gestautienė.

Išsamią 2009 m. seniūnijos veiklos ataskaitą perskaitė seniūnė Loreta Daukantienė.

Socialinė darbuotoja Nijolė Viliušienė pateikė ataskaitą apie 2009 m. seniūnijos socialinį darbą.

Visų seniūnaičių vardu kalbėjo Bilionių seniūnaitis Zenonas Levickis.

Apie nuveiktus benruomenės darbus kalbėjo ir ateities planus pasakojo Bilionių bendruomenės pirmininkė Leonida Paalksnienė.

Pasisakė visi sueigoje dalyvavę svečiai ir atsakė į visus jiems pateiktus klausimus.

Po sueigos susirinkusieji pasižiūrėjo Kvėdarnos laisvalaikio salės dramos kolektyvo, vadovaujamo Vidos Zolotoriovos, spektaklį Stasio Ylos „ Aš nenoriu Jurgio“.
Seniūnės pavaduotoja atliekanti seniūnės pareigas Asta Gestautienė

* * *

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetis Bilionyse

Kovo 10 d. 15 val. Bilionių seniūnijos gyventojai susirinko į seniūnijos salę, kad iškilmingai paminėtų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį. Iškilmingą minėjimą pradėjome valstybės himnu, po to trumpą šventinę kalbą pasakė seniūnės pavaduotoja atliekanti seniūnės pareigas Asta Gestautienė.

Seniūnaitis Zenonas Levickis apžvelgė visą Lietuvos istorijos kelią. Susirinkusius pasveikino seniūnė Loreta Daukantienė.

Kartu pažiūrėjome video filmą „Lietuvos istorija trumpai“, kuriame buvo parodyti visi lietuvos istorijos tarpsniai.

Po iškilmingos dalies meno kolektyvų vadovės Zitos Grudienės vadovaujami vaikai suvaidino Juozo Geniušo vieno veiksmo pjesę „Onutės liga“. Nuotaikinga pjesė dar labiau pakėlė šventinę nuotaiką. Po pasirodymo jaunieji artistai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis.

Maloniausia buvo, kai seniūnaitė Rūta Ramanauskienė padėkojo už suruoštą šventę tokiais žodžiais: „Čia atėjusi tikrai pajaučiau, kad Kovo 11-oji tai – šventė, to tikrai nebūčiau pajutusi, sėdėdama namie“.

Seniūnės pavaduotoja Asta Gestautienė

* * *Ir Valstybės Atkūrimo diena, ir Užgavėnes

Vasario 16 d. 19 val. Bilionių seniūnijos gyventojai rinkosi į seniūnijos laisvalaikio salę paminėti Lietuvos Valstybės Atkūrimo dieną ir atšvęsti Užgavėnes.

Šventę pradėjome Lietuvos himnu. Seniūnaitis Zenonas Levickis papasakojo apie lietuvių tautos kovų kelią atkuriant Lietuvos Valstybę.Visi susirinkusieji apžiūrėjo meno mėgėjų kolektyvų vadovės Zitos Grudienės paruoštą prasmingą parodėlę, skirtą Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienai „Mes ir Lietuva“. Šventės dalyvius su Lietuvos Valstybės atkūrimo diena pasveikino seniūno pavaduotoja atliekanti seniūnės pareigas Asta Gestautienė.

Po iškilmingo Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienos paminėjimo prasidėjo linksmos užgavėnių linksmybės. „Edmundas Kučinskas“( Zenonas Levickis) išdidžiai užlipęs į sceną pranešė, kad į Bilionis atvyko koncertuoti būrys pačių populiariausių estrados artistų. Bilionių laisvalaikio salės dramos kolektyvo nariai ir jam prijaučiantys seniūnijos gyventojai, persirengę tiems artistams būdinga apranga, parodijavo atlikėjus.

O koks koncertas be reklamos? Šmaikščią reklamą pristatė sutuoktinių porelė „Negalvok ir Pirk“ (Irena ir Aleksandras Leontjevai). Visiems buvo linksma, salė skambėjo nuo audringų plojimų ir juoko. O „Džordana Butkutė“ ( Jolanta Pocienė), net pakartoti turėjo savo dainą, nes žiūrovai nenustojo ploti ir nepaleido jos nuo scenos.

Džiugu, kad į programą įsijungė ne tik darbingo amžiaus, bet ir pensinio ir mokyklinio amžiaus Bilionių seniūnijos gyventojai. Malonu, kad prisirinko pilnutėlė salė žiūrovų. Po koncerto „artistams“ buvo padėkota ir įteikta gėlių.

Linksmai šurmuliuodami visi išėjome į kiemą sudeginti „Morės“, kad greičiau žiemą išvarytume iš kiemo. Sudeginę „ Morę“grįžome į salę. Vakaronėje mus linksmino Laukuvos kultūros namų kultūrinių renginių organizatorius Darius Vasiliauskas. Vaišinomės ir šokome iki pat vidurnakčio.

Seniūnė Loreta Daukantienė

* * * „Tūkstantis žiedų Lietuvai“

Liepos 24 d. Bilionyse vyko Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimas „Tūkstantis žiedų Lietuvai“. Apie Lietuvos tūkstantmečio istoriją papasakojo Bilionių seniūnaitis Zenonas Levickis.

Susirinkusiuosius pasveikino Šilalės rajono meras Albinas Ežerskis ir mero pavaduotojas Jonas Gudauskas.

Šventėje koncertavo Šilalės kultūros centro ansamblis „Kuplė“ (vadovė Laima Saročkienė). Šoko Šilalės kultūros centro šokių kolektyvas (vadovė Laima Andrejauskienė). Rūbų kolekciją „Rožinės svajonės“ pristatė Didkiemio vaikų ir jaunimo klubas „Vizija“ (vadovė Renata Dargužienė).

Savos kūrybos eiles skaitė bilioniškė Elena Vismantienė. Šventės pabaigoje nuskambėjo Bilionių himnas, 23 valandą buvo uždegtas laužas.

Seniūnė Loreta Daukantienė

Šventės momentai

 

* * *Pašventintas atstatytas Gulbių kaimo koplytstulpis

Pirmasis koplytstulpį Gulbių kaime dar kolūkio laikais pastatė Alfonsas Strauka, kuriam šiuo metu 94 metai ir gyvena Laukuvos seniūnijoje Girvainių kaime. Ilgus metus tai buvo ne tik Alfonso Straukos, bet ir kitų Gulbiškių maldos vieta.

Laikas, lietus ir vėjas buvo negailestingas koplytstulpiui, sutrūnijo ir supuvo mediena, todėl buvo nutarta koplytstulpį atstatyti. Jį neatlygintinai iš savo medžiagų pasisiūlė atstatyti Bilionių kaimo gyventojas Artūras Pocius.

Birželio 30 dieną prie koplystulpio susirinko ne tik Gulbių, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai. Laukuvos klebonas Pranas Bartasiūnas jį pašventino.Visi susirinkusieji kartu meldėsi, giedojo giesmę ir dalijosi prisiminimais.

Seniūnė Loreta Daukantienė

* * *Gegužės 2 dieną 20 val. Bilionių laisvalaikio salėje vyko šventė Motinos dienai paminėti „Tau mano mamyte!“.

Šia proga gražiausius muzikinius kūrinius dovanojo Bijotų kaimiškos muzikos
ansamblis „Bijotaičiai“ bei Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos
moksleivės Ugne Daukantaitė ir Jore Digaitytė.

Visas Bilionių seniūnijos mamas, močiutes ir būsimas mamas sveikino Bilionių seniūnijos seniūne Loreta Daukantiene ir Bijotų seniūnijos seniūnas Steponas Jasaitis.

Renginio momentai

Seniūno pavaduotoja Asta Gestautiene

* * *

Balandžio 18 d. akcijos „Darom – 2009“ metu Bilionių seniūnijoje sutvarkytos teritorijos:

Gulbių seniūnaitijoje – Gulbių senkapis, Kartuvių kalnas bei Gulbių gyvenvietė;

Plunksnių seniūnaitijoje – Baravykų, Plunksnių ir Stonių senkapiai;

Bilionių seniūnaitijoje – Bilionių piliakalnis, Aukštagirės apžvalgos
bokštas, pavėsinės teritorija ir pakrante prie tvenkinio, Bilionių piliakalnio
papėdėje, Sartalės upelio pakrantės, Bilionių kapinaites, aplinka prie
Laukuvos Norberto Veliaus Bilionių pradinio ugdymo skyriaus.

Seniūnė Loreta Daukantienė

* * *

Balandžio 16 dieną seniūnės kvietimu įvyko Bilionių, Gulbių ir Plunksnių
seniūnaičių sueiga. Seniūnaičių sueigos pirmininku išrinktas Zenonas
Levickis.

* * *

Visą kovo mėnesį Bilionių seniūnijoje vyksta parodėlė, skirta Lietuvos Nepriklausomybes dienai paminėti – „Tūkstantis žiedų Lietuvai“. Parodėlėje eksponuojami Elenos Vismantienės darbai ir mokinių piešiniai.

* * *

Bilionių seniūnijos gyventojai kovo 12 dieną išrinko seniūnaičius.

Nuotraukoje iš kairės: Plunksnių seniūnaitijos seniūnaitė Rūta Ramanauskienė,
Bilionių seniūnaitijos seniūnaitis Zenonas Levickis,Gulbių seniūnaitijos seniūnaitė Raimonda Macienė.

* * *

Bilionių seniūnijos darbuotojai kovo 6 d. garbingo jubiliejaus proga pasveikino du seniūnijos gyventojus:
Oną Girčienę – 80 metų jubiliejaus proga ir Kazį Petrošių – 95 metu jubiliejaus proga. Ilgiausių metų jubiliatams.

Seniūnė Loreta Daukantienė

 

* * *

Vasario 24 d. Bilionių seniūnijos gyventojus aplankė Užgavėnių persirengėliai. Jau nuo ankstyvo ryto susirinko linksma persirengėlių kompanija. Žydelis su žydelka, lašininis su kanapiniu, čigonė su plėšiku ir pasiklydęs vienuolis. Visi kartu patraukė pakviesti seniūnijos gyventojų atvykti stebėti Kanapinio ir Lašininio dvikovos. Su muzika ir daina linksmino kiekvieną, kurį kelyje sutiko ar pas ką į svečius užsuko, visiems po kvietimą įteikė, kad nepamirštų į vakaronę ateiti, Morę sudeginti, linksmai žiemą išvaryti ir kartu užgavėti.

Akimirkos iš Užgavėnių

* * *

Vasario 24 d. Bilionių seniūnijos gyventojus lankys Užgavėnių persirengėliai. 19 val. visi seniūnijos gyventojai kviečiami rinktis Bilionių laisvalaikio salėje stebėti Lašininio ir Kanapinio dvikovos.

* * *Paminėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dienąVasario 13 d. Bilionių laisvalaikio salėje vyko literatūrinė muzikinė kompozicija Lietuvos valstybes atkūrimo dienai paminėti. Šventės metu seniūnijos gyventojai klausėsi bilioniškių Vaidos Pocevičiūtės ir Ingridos Tverijonaitės skaitomų eilių, o Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos tradicinių kanklių ansamblio dainininkės kartu su vadove Jolanta Bučniene visiems priminė, kokios gražios lietuviškos dainos, kokia skambi kanklių melodija.Bilionių seniūnijos seniūnė Loreta Daukantienė

* * *Bilionių seniūnijos darbuotojai vasario 6 d. aplankė seniausią Bilionių seniūnijos gyventoją Agotą Petkevičienę, gyvenančią Gulbių kaime. Jai sukako 97 metai.Nuotraukoje Agota Petkeviciene su dukra Ona Jakiene.

* * *Vasario 13 d. 14 val. Bilionių laisvalaikio salėje vyks literatūrinė muzikinė kompozicija Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

* * *

Po rudens darbų pabūkime kartu

Lapkričio 21 d. Bilionių seniūnijos laisvalaikio salėje Seniūnijos bendruomenės žmonės vakare susirinko pabūti kartu – vyko seniūnijos tradicinė rudens šventė „Po rudens darbų pabūkime kartu“. Renginyje dalyvavo Šilalės r. savivaldybės administracijos direktorė Zita Lazdauskienė ir Šilalės rajono meras Albinas Ežerskis.

Seniūnė Loreta Daukantienė padėkojo žmonėms už aktyvų dalyvavimą seniūnijos veikloje. Buvo apdovanoti trijų gražiausių sodybų šeimininkai – Laima ir Vacys Voveriai, Jolanta ir Artūras Pociai, Daiva ir Rimutis Kaminskiai.

Įteikti padėkos raštai gynusiems bilioniškių sportinę garbę seniūnijos gyventojams: Salomėjai Gargasienei (pirma vieta svorio kilnojimo tarp moterų ir antra – rankų lenkimo rungtyse), Akvilei Gargasaitei (trečia vieta rankų lenkimo rungtyje), Antanui Karbauskiui, Vitalijui Gargasui, Remigijui Matulai, Valentui Mikučiui – už dalyvavimą rajono sporto varžybose ir žaidžiant krepšinį 3x3.

Padėkota ir Nijolei Mikutienei, Laimai Viliušienei, Leonidai Paalksnienei, Angelei Urbikienei, Raimondai Macienei, Onutei Gargasienei, Irenai ir Aleksandrui Leontjevams, Onutei ir Kazymierui Šveikauskams, Redai ir Zenonui Levickiams, aktyviai dalyvavusiems Šilalės rajono bendruomenių ir seniūnijų šventėje 2008 m. rugsėjo 27 d.

Susirinkusius linksmino Laukuvos kultūros centro kapela ir Upynos laisvalaikio salės dramos kolektyvas, ilgokai netilo muzika ir dainos vakaronėje.

Seniūnė Loreta Daukantienė

Atgal

Paskutinis atnaujinimas: 2013-08-27 17:09:14